ЦСКА пак зацикли срещу Локо Пловдив (видео)

21:52

ЦСКА София и Локомотив Пловдив не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0 в двубой от 33-и кръг на Първа професионална лига, който се игра на стадион "Българска армия" в столицата.

През първото полувреме домакините владееха инициативата, но имаха проблеми в завършващата фаза. Ситуацията се повтори и през второто полувреме, като пловдивчани се отбраняваха грамотно и на свой ред създадоха положения, които не успяха да оползотворят.

В заключителните минути ЦСКА се вдигна на финален щурм, но бетонът на Локомотив издържа, а в самия край на мача само блестяща намеса на Пиргов след удар с глава на Кирил Десподов спаси гостите от загуба.

В допълнителното време Павел Виданов получи втори жълт картон и остави тима си с 10 човека на терена, но време нямаше и ЦСКА София трябваше да се задоволи с равенство след три поредни победи. Отборът на Стамен Белчев има четири точки повече от градския конкурент Левски.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Лудогорец, а Левски играе навън с Дунав.