Лудогорец изнесе шампионска лекция на Левски (видео)

21:52

Левски загуби от Лудогорец с 1:3 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от седмия кръг на плейофите от първата шестица на Първа професионална Лига. Главен арбитър на двубоя бе Стефан Апостолов.

Бразилските звезди на гостите Марселиньо (21) и Вандерсон (23) дадоха комфортна преднина на гостите в рамките на 120 секунди.

Преди това Франсис Нар удари дясната греда в 17-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Давид Яблонски с глава върна едно попадение в 31-ата минута, като асистенцията бе на Огнянов.

Той пък пропусна да изравни малко след това.

В 41-ата минута Кафу пропусна от няколко метра да реализира трето попадение във вратата на домакините.

Втората част започна с пропуск на Кафу, а след това Ренан спаси удар на Найденов.

В рамките на една минута "сините" удариха още две греди. Първо в 62-ата минута Бабатунде с хубаво изпълнение бе близо до един от най-красивите голове за сезона, но Ренан чукна топката и тя се отби в горната греда и излезе в корнер. След центрирането от ъглов удар топката попадна Краев, който стреля от 15 метра, но Ренан с нов рефлекс изби, а топката се отби в дясната му греда.

Лудогорец вкара трети гол във вратата на Левски в 70-ата минута. Отново точен бе Вандерсон, който се възползва от поредната грешка на "сините" в централната зона и със самостоятелен пробив заби истински шедьовър. Така бе оформен и крайният резултат.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Марселиньо (21)
0:2 Вандерсон (23)
1:2 Яблонски (31)
1:3 Вандерсон (70)

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Димитър Пиргов, Мехди Бурабия, Ивайло Найденов, Бабатунде Адениджи, Божидар Краев, Франсис Нар

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан, Лукас Саша, Хосе Луис Паломино, Игор Пластун, Натанел Пимиента, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешерю