Арсенал спря Ман Юнайтед за топ 4 (видео)

19:51

С голове в рамките на две минути Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в Лондон в дербито от 36-и кръг на английския шампионат.

Артилеристите отбелязаха първия си гол с голяма доза късмет. След далечен изстрел на Гранит Джака топката се отклони в тялото на Андер Ерера и се озова в мрежата на вратата на Давид де Хеа. Това се случи в 54-ата минута, а след още 180 секунди лондончани отбелязаха нов гол, за радост на повече от 60 000 по трибуните на "Емирейтс". Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира отдясно, а Дани Уелбек се извиси над всички и с глава удвои преднината на Арсенал, която се запази до края.

Манчестър Юнайтед остава на пето място в подреждането с 65 точки, а Арсенал има две по-малко.

Лидерът Челси посреща Мидълзбро в понеделник и при пълен успех на "Стамфорд Бридж" ще спечели предсрочно шампионата.

Червените дяволи прекъснаха днес серия от 25 мача без загуба в Премиършип. За последно отборът на Жозе Моуриньо претърпя поражение на 23 ноември миналата година от Челси с 0:4.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 2:0

1:0 Гранит Джака '54

2:0 Дани Уелбек '57

Състави:

Арсенал - Чех, Монреал, Гибс, Косчиелни, Холдинг, Йозил, Рамзи, Джака, Окслейд-Чембърлейн, Санчес, Уелбек

Манчестър Юнайтед - Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Джоунс, Туансебе, Карик, Мата, Мхитарян, Ерера, Рууни, Марсиал

07.05.2017 20:14

Честита победа на Арсенал и феновете им! Играха по-добре, биха заслужено!

drogba_fen_911
07.05.2017 19:51

Някой знае ли ако Юнайтед спечелят Лига Европа, дали 4тия отбор ще играе ШЛ?

Amateur1878
07.05.2017 20:28

Четвъртият си играе на 100%. В момента няма вариант, в който 4-тото място във ВЛ да не играе квалификации за ШЛ.

marcho_89
07.05.2017 19:57

Мисля,че няма да играе,но не съм сигурен.

lilikoli
07.05.2017 19:52

ще играе. Макс 5 отбора от една държава могат да участват в ЩЛ. МЮ няма да са на 4 място затова 4тия ще участва

07.05.2017 19:50

Браво, най-после би Жозето, заслужи си новия договор Венгерката

Luxury
07.05.2017 19:30

Все някога серията ни от мачове без загуба щеше да приключи, но така или иначе за нас е приоритет да спечелим Лига Европа. Във ВЛ просто доиграваме сезона.

lilikoli
07.05.2017 19:37

Ние цял сезон го доиграваме. Истината е, че през целия сезон бяхме слаби, а през последния месец сме трагични.

biser_gerrard
07.05.2017 19:26

Мале, мале колко слаб трябва да си, за да те бие Арсенал :/

lilikoli

да ама Ливърпул през последните 2 години бележат подобрение а ние ? още един сезон извън топ 4 и без никаква светлина в тунела

IvailoIlkov
07.05.2017 19:40

Ти ще кажеш,все пак вие сте тези без титла от 27 години.Е на това му се казва слаб :).Ох ти даже не си бил роден като Ливърпул са били шампиони :)

TheGame_93
07.05.2017 19:21

Честито на феновете на Арсенал! Напълно заслужена победа.

marcho_89
07.05.2017 17:49

Вижда се,че Моу ще натисне в Европа и за това е дал почивка на Раш,Погба,Баи и Лингард.Очаквам дерби с много голове!

Amateur1878
07.05.2017 11:24

Лично според мен Рууни няма да започне. Поне не и като нападател, а отново ще заложим на Рашфорд, което е добре. При нужда, второто полувреме Рууни да влиза.

Мата е много хубаво, че вече е повъзстановен от контузията, но и него не вярвам да го пусне като титуляр. Може би в последните 10-15 мин. на мача, но не и титуляр.

Другите играчи ми се струват резонни. Важен мач и за двата отбора. Арсенал имат предимството на собственият си терен, но в такива мачове никога не се знае.

Успех и на двата отбора и да се надяваме да се получи хубав мач.

brickbat
07.05.2017 10:45

Между другото Санчес ако видите статистиките (winner са направили така че не може да се копира линк) ще установите, че е не по-малко заслужил приза играч на сезона.

brickbat
07.05.2017 10:42

това може да е решаващ мач за кариерата на Рууни, дано направи нещо запомнящо се за да накара Моуриньо да го запази в състава за още един сезон. В същото време е много вероятно Венгер да запази своето място при победа. На пръв поглед мач за 4-5-6 място, но реално дербито на Англия от 90-те до последния сезон на САФ. Аз като бивш фен на Юнайтед се надявам на победа, но играта която демонстрират в последно време е бледа сняка това което все още давама за пример, а именно добрите времена при САФ. Мача ще е много непредвидим, но аз бих заложил на гол/гол или над 2.5