Ман Юнайтед остава извън топ 4 след домакинска издънка срещу Суонзи (видео)

15:57

Отборът на Манчестър Юнайтед изигра поредния си слаб мач през този сезон и завърши наравно 1:1 у дома срещу Суонзи Сити в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. Издънката остави червените дяволи извън топ 4, а лебедите от своя страна спечелиха много важна точка в битката си за оцеляване.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна много лошо за домакините. Още в първите минути Люк Шоу получи травма и попадна в дългия списък с контузени.

Най-интересното положение през първото полувреме бе в добавеното време, когато тимът на Жозе Моуриньо получи право да бие дузпа след много спорно съдийско отсъждане. Маркус Рашфорд излезе очи в очи с Лукаш Фабиански, опита се да пусне топката покрай вратаря, но тя му избяга и реши да потърси контакт със съперника, за да си изпроси наказателен удар. В крайна сметка главният арбитър посочи бялата точка и Уейн Рууни не сбърка за 1:0.

В 60-ата минута и Ерик Байи от състава на Юнайтед напусна терена принудително заради контузия. Последваха пропуски пред вратата на Фабиански, преди Гилфи Сигурдсон да възстанови равенството в 79-ата минута. В продължението Фернандо Йоренте пропусна отлична възможност да направи обрата пълен и така двата тима поделиха точките.

След този мач Ман Юнайтед остава на 5-а позиция с 65 точки, а Суонзи е 18-и с 32.

Манчестър Юнайтед - Суонзи Сити 1:1

1:0 Уейн Рууни (дузпа) '45

1:1 Гилфи Сигурдсон '79