Барса се върна на върха след класика в дербито с Еспаньол (видео)

23:19

Отборът на Барселона записа класическа победа (3:0) като гост на градския си съперник Еспаньол в мач от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за успеха на лос кулес отбелязаха Луис Суарес и Иван Ракитич.

През първото полувреме двата тима не успяха си отбележат попадения, но 5 минути след почивката Суарес изведе Блаугранас напред в резултата. В 76-ата минута Ракитич покачи на 2:0, а в самия край на мача Суарес се разписа за втори път и донесе победата на гостите.

С този успех Барса се върна начело в Ла Лига, изравнявайки се по-точки с Реал Мадрид (81 т.), който обаче е с мач по-малко. Еспаньол пък остава на 9-а позиция с 50 пункта.

В следващия кръг Барселона приема тима на Виляреал на "Камп Ноу", а Реал гостува на Гранада.

Еспаньол - Барселона 0:3

0:1 Луис Суарес '50

0:2 Иван Ракитич '76

0:3 Луис Суарес '87

Състави:

Еспаньол - Лопес, Рейес, Мартин, Хурадо, Фуего, Санчес, Х. Лопес, Д. Лопес, Кайседо, Пиати, Морено; Резерви - Хименес, Дуарте, Баптистао, Перес, Диоп, Рока, Наваро

Барселона - Тер Щеген, Пике, Алба, Умтити, Ракитич, Бускетс, Роберто, Гомеш, Меси, Л. Суарес, Неймар; Резерви - Д. Суарес, Туран, Силесен, Масчерано, Алкасер, Дин, Алена

ComsteR
30.04.2017 01:33

То и факта, какви успехи имахте, преди него е достатъчен. Защото през годините, сме ставали не един път свидетели, от явни тесли и в Ла Лига.

ComsteR
01.05.2017 04:30

Кое? ЛАКЪТ НА ПИКЕ- НИЩО! Симулация на Суарез- фал за вас, всяко спорно влизане беше декорирано с картон за Еспаньол, всяко такова ваше дори не беше свирено. Айде моля пусни си мача.

123321
30.04.2017 16:54

Ъъ пич в грешка си.Това изказване на Симеоне е от 2015 година.Провери ако искаш.

danialves2
30.04.2017 13:24

Поредният безделник от балета коментира. Кажи ми, как по-точно ни "подпря" Майенко вчера? Цял сезон ви бутат в Ла Лига или се измъквате по възможно най-късметлийските начини, а само за Барса коментираш. Диего Симеоне си го каза в началото на сезона, че Ла Лига ще направи всичко по силите си да направи Реал шампион и това е на път да се случи (само да си казал, че ще е напълно заслужено ще станеш смешен. Дори онези мизерници от Малага признаха, че ще ви пуснат последния кръг, ако дотогава титлата не е решена.

ComsteR
30.04.2017 01:18

В кой директен мач? Първият или вторият?!?! Защото и в двата започвахме с 1:0 ;) 2 явно дузпи, първото класико срещу Васкес, второто срещу Роналдо. Пали джапанките, че сега ще ми развиваш теории, че не са дузпи защото е 3-та минута! Ние се пак, не си купуваме ушатите, защото 2 от 5-те всеки неотрален фен знае как са спечелени, от изгонване за симулация, изритана топка(при пълен стадион),отменени голове, 4 дузпи от кристална до диамантена и се стигне до дузпи дадени още преди ТОПКАТА ДА Е В ИГРА!!!
Не разбирам защо ревете, като от началото на 21 век сте един от най-подпираните и облагодетелстваните отбори.

MaLkO_LuD94
30.04.2017 01:51

В момента ти ревеш а вашият отбор е по-облагодетелстван не само през 21 а и през 20-ти век ;) То не са купени титли то не са купени съдии то не е нагласен жребий то не е чудо хахах

deeppurplehaze
29.04.2017 23:41

Тия нямат една победа, която да е без помощта на съдията...

ComsteR
29.04.2017 23:27

Пликче за Майенко!!!

ComsteR

MaLkO_LuD94
30.04.2017 00:52

Какво пак ревете бе жалкари засрамете се в директния мач се видя Майенко хаха наглеци ако си изпуснете и купената титла ще се скъсам от смях