В голов трилър на "Уембли": Челси уби надеждите на Тотнъм за финал (снимки и видео)

18:20

Челси победи Тотнъм Хотспър с 4:2 на стадион "Уембли" в първи полуфинален мач от турнира за ФА къп.

Главен арбитър на сблъсъка бе Мартин Аткинсън.

Сблъсъкът стартира във високо темпо и още в самото начало падна и първият гол. При една контра на "сините" Батшуай с петичка намери Педро зад гърба на защитата на Тотнъм. Испанецът овладя топката и нахлу към наказателното поле на "шпорите". Алдервейрелд спря Педро, ритайки го в коляното. Защитникът на Тотнъм бе декориран в жълто от Мартин Аткинсън.

Челси получи правото на изпълни пряк свободен удар. Вилиан застана зад топката, стреля покрай стената и матира Юго Лорис. Френският страж направи крачка надясно към ъгъла, пазен от стената. Това се оказа фатално за него.

Челси държеше инициативата в свои ръце, след като излезе напред в резултата. "Сините" съжаляваха изключително много в 14-та минута, когато Канте с меко центриране сложи топката на главата на Батшуай, който стреля към долния лъв ъгъл, но ударът се получи лек и Лорис улови без проблем.

Три минути по-късно "шпорите" изравниха. Защитата на Челси не успя да изчисти добре едно центриране от корнер и топката попадна в краката на Ериксен. Той върна кълбото в пеналта на Челси, а Хари Кейн засече с глава и реализира.

В 35-та минута Тотнъм пропиля отлична възможност да извърши пълен обрат. Ян вертонген центрира отляво, Ерик Дайър засече с глава, но топката премина на сантиметри встрани от лявата странична греда на Куртоа.

Четири минути преди почивката Канте намери Моузес в наказателното поле на Тотнъм. Сон се хвърли на шпагат в краката на халф-бека на "сините". Моузес чукна топката напред, а след това падна на тревата след съприкосновението с корейския нападател на "шпорите". Аткинсън посочи бялата точка.

Вилиан пое отговорността да изпълни дузпа а и прати Лорис в другия ъгъл. Челси отново излезе напред в резултата.

В последните секунди на първата част съдиите подминаха ситуация, в която вратарят на Тотнъм Лорис докосна топката с ръка извън пределите на собствения си пеналт.

Челси се оттегли на почивка с гол аванс.

Тотнъм се наслади на перфектното начало на втората част. Кристиан Ериксен с дълъг пас изведе Деле Али зад гърба на защитата на Челси и полузащитникът засече топката с десния крак във вратата на Куртоа. Това бе третият гол на Али срещу този съперник за календарната 2017 година.

В 60-та минута Конте пусна тежката си артилерия, правейки двойна смяна. На терена се появиха Еден Азар и Диего Коща, които замениха Вилиан и Миши Батшуай.

Този ход на Конте даде позитивен резултат. Петнадесет минути преди края "сините" получиха право да изпълнят корнер. Топката бе центрирана в наказателното поле, Кайл Уокър с глава изчисти към дъгата. Там кълбото бе овладяно от Еден Азар и белгиецът с мощен шут реализира трети гол за Челси.

В 80-та минута Челси нанесе нов безпощаден удар на своя съперник. Фабрегас и Азар разиграха помежду си в наказателното поле на "шпорите". Белгиецът видя, че Матич е свободен на дъгата и го намери с пас по земя. Сърбинът отправи топовеш шут с левия крак. Топката рикошира в напречната греда, преди да се оплете в мрежата. Феноменален гол!

Мартин Аткинсън даде четири минути продължение на редовното време. След последния съдийски сигнал отборът на Челси празнуваше своето класиране на финала.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 4:2

1:0 Вилиан (4)