Тотнъм диша във врата на Челси след разгром над Борнемут (видео)

16:25
Тотнъм диша във врата на Челси след разгром над Борнемут  (видео)

Тотнъм Хотспър победи АФК Борнемут с 4:0 на "Уайт Харт Лейн" в среща от 33-я кръг на английската Висша лига.

Главен съдия на двубоя бе Майкъл Оливър.

С този си успех възпитаниците на Маурисио Почетино събраха 71 точки и се доближиха на 4 пункта зад лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед.

Тотнъм днес записа седма поредна шампионатна победа и дава заявка, че до последно ще се бори за златните медали през настоящата кампания.

Още преди да са изтекли първите двадесет минути на мача, домакините вече водеха с 2:0. Муса Дембеле откри с попадение в 16-та минута, като асистенцията бе дело на Ериксен. Три минути по-късно се разписа и Хюн Мин Сон. Головият пас дойде от Хари Кейн.

Именно Кейн отбеляза в 48-та минута. Това бе неговият 20 шампионатен гол за сезона. Крайният резултат бе оформен от Винсент Янсен в последната минута на мача.

След днешния мач Борнемут остава на 15-то място във временното класиране с 35 точки, на 7 над зоната на изпадащите.