Само точка за Берое срещу Пирин (видео)

20:12

Берое надигра тима на Пирин, но не успя да го победи, завършвайки наравно 1:1 в двубой от XXVIII кръг на Първа професионална лига.

Заралии поеха инициативата още от първите минути, като организира множество голови ситуации пред вратата на Благой Макенджиев, на когото пък бе спестен директен червен картон още в първите ключови възможности на двубоя.

Впоследствие гостите успяха да излязат напред в резултата след нелепа грешка в отбраната, но старозагорци до края на първото полувреме изравниха чрез Жуниор Мапуку.

И след почивката домакините бяха по-активният отбор, но малшансът лиши отбора от трите точки. Така Берое остава на втората позиция в плейофна група "Б" с актив от 36 точки, на 2 зад водача Пирин.