Лион обърна Бешикташ с два бързи гола (видео)

01:00

Отборът на  Олимпик Лион постигна драматична победа с 2:1 като домакин на Бешикташ в първи мач от 1/4-финалите на Лига Европа.

Двубоят започна с около 40 минути закъснение заради безредици по трибуните, които все пак бяха овладени.

Гостите поведоха в резултата в 15-ата минута, когато Райън Бабел се възползва от миг на невнимание в противниковата защита и вкара за 1:0. Постепенно хлапетата взеха инициативата и упражниха сериозен натиск в търсене на изравнително попадение.

Отговорът на Лион дойде чак в 83-ата минута. Защитниците на Бешикташ изпуснаха Корентин Толиско в наказателното поле след центриране от фаул и футболистът на ОЛ вкара отблизо за 1:1. Само секунди по-късно Жереми Морел реализира втори гол във вратата на Фабри, който допусна изключително нелепа грешка в опит да финтира под натиска на трима футболисти на домакините.

В крайна сметка Лион успя да обърне развоя на събитията, за да си осигури леко предимство преди реванша в Истанбул.