Фиорентина прекърши Палермо, Хулио Круз обърна Киево

23:46
Фиорентина победи Палермо у дома с 1:0 в мач от 2-я кръг на италианската Серия А.

"Виолетовите" започнаха много добре и още в 5-я минута шут на Стефан Йоветич удари гредата, а след това Алберто Джилардино направи непростим пропуск от непосредствена близост. Домакините продължиха да доминират и логичното се случи в 29-а минута, когато Йоветич изведе Фиорентина напред.

Голът във вратата на Палермо бе най-малкото, с което отборът се отърваха през първото полувреме, но след почивката тимът на Валтер Дзенга показа съвсем различно лице.

Гостите натиснаха и Пасторио имаше добър шанс да изравни, но зверският му шут мина малко над вратата. Футболистите на Палермо търсиха изравнителния гол, а домакините разчитаха на контри и в крайна сметка "виолетовите" успяха да задържат крехката си преднина.

Новакът Парма, където играе и българският нападател Валери Божинов, спечели първата си победа в елита. Отборът на Франческо Гуидолин надигра Катания с 2:1 у дома.

Даниеле Галопа откри за "дуковете" в 14-а минута, но Марко Биаджанти изравни в ответната атака. В 47-а обаче Алберто Палоски отново даде преднина на "пармалатите", които успяха да задържат гола си аванс до края.

Лацио спечели визитата си на Киево с 2:1.

Серджио Пелисиер откри за тима от Верона в 16-а минута. В герой за "орлите" обаче се превърна новото попълнение Хулио Круз. Аржентинецът първо изравни от дузпа в 41-а минута, а в 53-а с втория си гол в срещата покачи на 2:1.

В 60-а минута Лацио остана с човек по-малко след червения картон на защитника Санчес Крибари, но въпреки това столичани удържаха победата.