Славия си подари победа за рождения ден (видео)

22:12

Отборът на Славия отпразнува 104-ата си годишнина с победа като гост на Верея в мач от първия плейофен кръг на родната Първа лига. Двубоят в Стара Загора приключи при резултат 1:0, като успеха на белите донесе Ивайло Димитров в заключителните минути.

Футболистите на Александър Томаш създадоха по-опасните положения пред вратата на гостите, но нямаха късмет да отбележат. В 19-ата минута Педро Еуженио нацели гредата зад Георги Петков след удар от фаул. В 55-ата минута Венцислав Бенгюзов не намери вратата на гостите. 20 минути по-късно Георги Петков се намеси решително и спаси удар на Педро. В 81-ата минута отново вратарят на "белите" предотврати сигурен гол, след като изби изстрел с глава на Елиаш.

Славия стигна до успеха на "Трейс Арена" в 86-ата минута, когато Ивайло Димитров разстреля с глава Аргилашки.

ВЕРЕЯ - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Ивайло Димитров (86)