ЦСКА се завърна у дома с победа, Владо Манчев на терена с гол

21:21
ЦСКА победи Локомотив Мездра с 4:0 в мач от 4-я кръг на "А" футболната ни група.

След изтърпяно наказание, "червените" отново се завърнаха на собствения си стадион "Българска армия", а след продължително отсъствие в игра се появи Владимир Манчев, който се отчете с гол през второто полувреме.

Отборът на Любослав Пенев поведе в 17-а минута, когато Иван Иванов центрира от дълбочина, младият нападател Спас Делев свали топката с глава за Йордан Тодоров и халфът на ЦСКА  прехвърли технично вратаря на "железничарите".

В 26-а минута "армейците" получиха право да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле на Локомотив, след като Милко Макенджиев пресече центриране на Делев и вратарят Йордан Линков улови топката. Капитанът на "червените" Тодор Янчев подаде към Иван Стоянов, който от упор промуши топката между стената на голлинията на гостите.

До края на първото полувреме гостите от Локомотив Мездра не успяха да създадат нито едно опасно положение пред вратата на "червените".

През второто полувреме Владимир Манчев под бурните аплодисменти на публиката се завърна в игра след дълго отсъствие. Нападателят ознаменува появата си на терена с гол в 69-а минута и ЦСКА поведе с 3:0.

В 76-а минута Станислав Тодоров свири дузпа в полза на "червените" и Иван Стоянов вкара четвърти гол за своите. До края на срещата "армейците" изпуснаха още 2-3 много чисти голови ситуации, а веднъж и Караджов се намеси подобаващо след далечен шут.

Стартови състави:

ЦСКА: Иван Караджов, Костадин Стоянов, Иван Иванов,Кирил Котев, Йордан Минев, Тодор Янчев, Коста Янев, Иван Стоянов, Йордан Тодоров, Руи Мигел, Спас Делев

Локомотив Мездра: Йордан Линков, Николай Христов, Милчо Макенджиев, Даниел Моралес, Здравко Станков, Виктор Софрониев, Димитър Петков, Страхил Попов, Анатоли Тодоров, Бамба, Майк Тевия

ЦСКА - Локомотив Мездра 2:0

1:0 - Тодоров, 17 мин
2:0 - Стоянов, 26 мин
3:0 - Манчев, 69 мин
4:0 - Стоянов, 76 мин (д)