ЦСКА отново не даде никакви шансове на Черно море (видео)

16:16

Отборът на ЦСКА София се върна на победния път, след като се наложи у дома срещу Черно море с 3:1 в първи мач от плейофната фаза на Първа лига. Два гола за успеха на червените реализира Фернандо Каранга, а един добави Кирил Десподов. Почетното попадение за моряците пък бе дело на Иван Коконов.

Армейците поведоха в резултата в 45-ата минута с попадение на Каранга. Във втората минута на добавеното време към първото полувреме Десподов удвои аванса на армейците.

В 60-ата минута Траян Траянов получи червен картон и гостите останаха в намален състав. Малко по-късно преждевременно към съблекалнята пое и армейският футболист Божидар Чорбаджийски. В 77-ата минута Иван Коконов върна моряците в мача, разписвайки се за 1:2. В края на редовното време обаче Каранга реши двубоя в полза на домакините и оформи крайното 3:1.

Това бе трети успех за ЦСКА срещу този съперник през този сезон. През есента тимът от Борисовата градина записа трудна победа с 1:0 на стадион "Българска армия", като победното попадение на Густаво Кулма падна буквално в последната секунда на мача. Двубоят от първия пролетен кръг в Каварна също завърши с червен триумф след късни голове на Руи Педро.

След този мач ЦСКА остава на 3-о място в първата шестица с 49 точки, следван от Черно море с 43.

ЦСКА - Черно море 3:1

1:0 Каранга '45

2:0 Десподов '45+2