Байерн погреба Борусия (Д) на "Алианц Арена" (видео)

16:04

Отборът на Байерн Мюнхен постигна категорична победа с 4:1 като домакин на Борусия Дортмунд в мач от 28-ия кръг на немската Бундеслига. С успеха баварците запазиха преднината си от 10 точки на върха пред втория в класирането РБ Лайпциг и вече докосват Сребърната салатиера.

Иначе тимът на Карло Анчелоти започна днешния мач много силно и поведе в резултата още в 4-ата минута чрез Франк Рибери. Малко след това Роберт Левандовски покачи на 2:0, а отговорът на жълто-черните дойде в 20-ата минута, когато Рафаел Герейро намали изоставането на своя тим.

В началото на второто полувреме Ариен Робен отново удвои предимството на Байерн. Точка на спора сложи Левандовски. Полският национал вкара втория си гол в мача от дузпа в 69-ата минута.

Така 6 кръга преди края на сезона Байерн вече има 68 точки на върха. Борусия Дортмунд остава на 4-а позиция с 50 пункта.

Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 4:1