Челси направи още една уверена крачка към титлата (видео)

21:46

Отборът на Челси се наложи като гост над АФК Борнемут с 3:1 и съхрани аванса си от 7 точки на върха в класирането на английската Висша лига.

Сините от Лондон поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Адам Смит от състава на домакините си отбеляза автогол. Само три минути по-късно Азар удвои преднината на своя тим, но в края на първото полувреме Джошуа Кинг намали разликата.

Победата на Челси донесе Маркос Алонсо в 68-ата минута. Така отборът на Антонио Конте отново дръпна със 7 точки пред най-близкия си преследвач Тотнъм в битката за шампионската титла и вече има общо 75 пункта. Борнемут пък остава на 15-о място с 35 точки.

АФК Борнемут - Челси 1:3

0:1 А. Смит (автогол) '17