Вердер се измъчи срещу Херта

18:23
Отборът на Вердер Бремен се наложи над берлинския Херта с 3:2 като гост в мач от 4-я кръг на германската Бундеслига. И петте попадения в този двубой паднаха през второто полувреме на мача.

Резултатът откри Месут Озил за гостуващия отбор в 54-а минута на срещата, а колегата му Тим Боровски удвои за Вердер 20 минути по-късно.

Първият гол за състава на "Старата Дама" отбеляза полският защитник Лукаш Пишчек в 77-а минута на срещата.

Бразилският защитник Налдо на тима от Бремен вкара за 3:1 за Вердер седем минути преди края на двубоя.

Полузащитникът на Херта Патрик Еберт оформи крайното 2:3 в даденото от съдията продължение.

Българският нападател на домакините Валери Домовийски се появи в края на срещата, но нямаше възможност да се разпише сред голмайсторите.

След изиграването на този мач отборът на Херта заема 16-о място във временното класиране на германската Бундеслига с актив от 3 точки, а Вердер Бремен излезе на трето място със 7 спечелени точки.

От 19:30 часа българско време играят отборите на Хамбургер и Кьолн.