Дерменджиев дава почивка на основните си футболисти

13:27

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев възнамерява да направи някои промени в своя стартов състав в мача за Купата на България в Пловдив, за разлика от победата над ЦСКА-София с 2:0 на „Армията". Не е изключено, почивка да получи головата машина на „орлите" Клаудиу Кешерю, който може да бъде заменен на върха на атаката от Кафу, което пък ще отвори място за Върджил Мисиджан. Също така Густаво Кампаняро може да излезе до Абел Анисе в средата на терена, докато Хосе Паломино навярно ще остане на пейката за сметка на Игор Пластун. И този мач ще бъде пропуснат от капитана Светослав Дяков, който може да бъде вдигнат за дербито с Левски, което е на 14 април. Ясно е, че още дълго време извън състава ще е титулярния вратар Владислав Стоянов.

Четвъртфиналът срещу Лудогорец за Купата на България ще бъде своеобразен тест за „старите пушки" в състава на Локо (Пд), научи „Меридиан Мач". Старши треньорът на „черно-белите" Едуард Ераносян ще подложи на изпит голяма част от основните си футболисти, а причината е, че на опитните играчи като Мартин Камбуров, Кирил Котев, Ванчо Траянов и помощникът на Едо -Александър Тунчев, договорите им изтичат през лятото. Именно в двубоя срещу петкратните шампиони наставникът на „смърфовете" иска да види КПД-то на ветераните. Едо е на мнение, че футболистите с по-голям опит трябва да се докажат в срещи именно като тази с Лудогорец, когато всеки един от тях трябва да хвърли много повече физическа сила. До края на шампионата и мачовете за Купата, Ераносян ще вземе решение дали Камбуров, Котев, Траянов и Тунчев ще могат да бъдат полезни и през следващия сезон на Първа лига. Другият, който е с изтичащ договор е мароканският национал Ясин Ел Харуби. Вратарят твърдо отказва да поднови контракта си, тъй като босът Христо Крушарски вдига заплатата му с едва 1000 евро на месец. Има доста оферти към стража, но засега относно бъдещ трансфер има затъмнение.