Ботев е първият 1/2-финалист за Купата (видео)

22:24
Ботев  е първият 1/2-финалист за Купата (видео)

Ботев Пловдив стана първият отбор, който си осигури място на полуфиналите на турнира за Купата на България.

Канарчетата победиха ОФК Пирин в Благоевград с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Лъчезар Балтанов в 27-ата минута.

На стадион "Христо Ботев" момчетата на Николай Киров получиха солидна подкрепа от своята гореща публика, за която се отблагодариха със сърцата и дисциплинирана игра.

Двата отбора изиграха агресивен мач с много битка по терена и малко интересни ситуации пред двете врати. При първата такава в 27-ата минута жълто-черните показаха ефективност и след прекрасна комбинация отбелязаха единствения гол в срещата. Фелипе Бризола намери Омар Косоко с центриране от фланга, той свали с гърди към нахлуващия на скорост Лъчезар Балтанов и капитанът с кинжален удар от движение заби топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Програмата на четвъртфиналите продължава утре с двубоите между Литекс - Черно море и Локомотив Пловдив - Лудогорец. Последният мач от тази фаза на турнира ще се играе между отборите на Верея и Дунав в четвъртък.