С гол от дузпа Ибра спаси Ман Юнайтед от загуба срещу Евертън (видео)

21:07

Отборът на Манчестър Юнайтед направи поредна грешна стъпка в битката за класиране в челната четворка на английската Висша лига. Този път червените дяволи избегнаха домакинска загуба от Евертън и записаха равенство 1:1, като в ролята на спасител влезе завърналият се след изтърпяно наказание Златан Ибрахимович. Шведският ветеран изтръгна точката за своя тим с гол от дузпа в добавеното време на двубоя.

Иначе гостите от Ливърпул поведоха в резултата в 22-ата минута чрез Фил Ягиелка. Шокирани от развоя на събитията, възпитаниците на Жозе Моуриньо не успяха да се върнат бързо в мача. В 70-ата минута Ибрахимович възстанови равенството, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Така се стигна до ситуацията в даденото от съдията продължение, при която удар на резервата Люк Шоу бе спрян от Ашли Уилямс. Съдията Нийл Суорбрик посочи бялата точка и показа червен картон на защитника на карамелите. С изпълнението на наказателния удар се ангажира Ибрахимович, който в крайна сметка не сбърка и с 16-ото си попадение от началото на кампанията спаси точката за Юнайтед.

По този начин Манчестър Юнайтед удължи серията си без загуба в Премиър лийг на 20 мача, но вече сериозно рискува да остане извън топ 4. В момента червените дяволи заемат 5-о място в класирането с 54 точки, на 4 от 4-ия Ман Сити. Евертън пък остава на 7-а позиция с 51 пункта.