Пирин разгроми Локо София със 7:1 при дубълите

15:10
Отборът на Пирин Благоевград разгроми Локомотив София със 7:1 в среща от четвъртия кръг на първенството при дублиращата група.

"Орлетата" откриха резултата още в осмата минута, чрез Александър Дюлгеров. Заран Златковски се възползва на два пъти от грешки в отбраната на "червено-черните" и прати топката в мрежата, за да направи резултата класически.

През второто полувреме головата фиеста на благоевградчани продължи и стражът на гостите Юлиан Левашки четири пъти трябваше да вади коженото кълбо от мрежата си, след попадения на Гърков, Шопов, Таиров и Кацимерски. Почетното попадение за "железничарите" бе дело на Иво Иванов.

Това е втора победа за дублиращия отбор на Пирин от началото на първенството. След разгрома от Миньор на старта на шампионата с 1:9, момчетата на Стефан Гошев победиха Литекс с 4:0, а мачът със Славия от третия кръг бе прекратен след 30 минути игра при резултат 0:0 заради буря в София. Срещата ще се преиграе на 2 септември (петък) в София.