Наполи надигра Юве, но стигна само до реми (видео)

21:02

Наполи и Ювентус завършиха наравно 1:1 на стадион "Сан Паоло" в дербито от 30-я кръг на италианската Серия А.

Главен арбитър на двубоя бе Даниеле Орсато.

В 5-ата минута домакините организираха хубава атака, при която Стринич центрира към далечната греда, но играещият своя мач №615 в Серия "А" Джанлуиджи Буфон сигурно улови. 120 секунди по-късно Юве спря началния устрем на съперника си и поведе. Защитата на Наполи не се справи с изсипана топка, тя попадна в Кедира, който направи страхотен пробив през центъра, последва двойно подаване с Пянич, след което германският национал с не много силен изстрел преодоля Рафаел за 1:0!

След четвърт час игра Игуаин се справи с Хисай и под бурните освирквания от трибуните центрира успоредно на голлинията, но Кулибали в решаващия момент изчисти в корнер, след който не последва нищо интересно. В тези минути двата отбора залагаха на дълбока преса още в противниковата половина, а в 20-ата Киелини допусна фрапантна грешка при изнасянето, което позволи на Хамшик да стреля, но в аут. Малко по-късно обаче опитният бранител се отличи с чудесна намеса при центриране към Мертенс и предотврати сериозна опасност пред Буфон.

След половин час игра Наполи организира нова добра атака, при която топката стигна до Хамшик централно срещу вратата, но мерникът на капитана на домакините отново изневери. Малко по-късно Мертенс получи чудесен пас от Хамшик, навлезе в наказателното поле, но не успя да нанесе силен удар и Буфон спаси. 5 минути преди края на полувремето южняците пропиляха нов шанс да изравнят.

Инсиние с фамозен пробив се справи с Бонучи и Маркизио, след което отправи удар по въздуха към далечната греда, който отново излезе в аут. В този момент владеенето на топката беше 65% на 35% за Наполи, но липсваше завършващият шут. До края на полувремето "адзурите" продължиха да имат териториално надмощие, но така и не успяха да застрашат сериозно Буфон.

5 минути след подновяването на играта Игуаин направи страхотен пробив, но Мертенс го спря, Наполи организира бърза контра, която завърши с фалцов удар на Инсиние, който за пореден път не попадна в целта. В 56-ата минута Мертенс стреля от дистанция, Буфон изби и при добавката Кайехон вкара топката в мрежата. Той обаче се намираше в двуметрова засада и голът правилно не беше зачетен.

След час игра Наполи все пак възстанови равенството. Тогава Мертенс с пас като по учебник изведе Хамшик през сърцето на защитата и халфът с безпощаден удар точно под горната греда хвърли в екстаз трибуните – 1:1! Попадението даде криле на домакините и 180 секунди по-късно Асамоа върна нескопосано към Буфон, Мертенс пресече паса, но не овладя кълбото и почти от аутлинията уцели страничния стълб.

До края и двата отбора не рискуваха, а в заключителните минути Мертенс пропусна да засече от непосредствена близост и мачът завърши без победител.

Ювентус остава на върха, като вече има 74 точки в актива си. Рома е с 6 пункта по-малко. Наполи заема третата позиция с 64 точки.

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Кедира (7)

1:1 Хамшик (60)

Стартови състави:

Наполи: 1.Рафаел, 2.Хисай, 33.Албиол, 26.Кулибали, 3.Стринич, 5.Алан, 8.Жоржиньо, 17.Хамшик, 7.Кайехон, 14.Мертенс, 24.Инсиние;Резерви: 4.Джакерини, 11.Маджо, 19.Максимович, 20.Зиелински, 21.Кирикеш, 22.Сепе, 25.Рейна, 30.Рог, 31.Гулан, 32.Паволети, 42.Диавара, 99.Милик

Ювентус: 1.Буфон, 3.Киелини, 19.Бонучи, 22.Асамоа, 26.Лихщайнер, 6.Кедира, 8.Маркизио, 18.Лемина, 5.Пянич, 17.Манджукич, 9.Игуаин ;Резерви: 4.Бенатия, 7.Куадраво, 12.Алекс Сандро, 21.Дибала, 23. Дани Алвеш, 24.Ругани, 25.Нето, 27.Стураро, 28.Ринкон, 32.Аудеро, 38.Мандрагора