Черно море излъга Левски в Каварна (видео)

16:56

Черно море победи като домакин на Левски в мач от 26-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят в Каварна приключи при резултат 1:0 за състава на Георги Иванов - Гонзо.

Както обикновено в срещите между двата тима, на терена се получи здрава битка, като в крайна сметка възпитаниците на Георги Иванов успяха да надделеят и да излязат победители.

Единственото попадение в двубоя падна в 64-та минута и бе дело на халфа на моряците Александър Цветков. До края сините се опитаха да се върнат в мача, но пропуснаха няколко положения, а няколко минути преди края на редовното време централният защитник на гостите Давид Яблонски получи директен червен картон и бе изгонен.

По този начин варненци завършиха първата фаза на първенството по успешен начин и ще влязат в плейофите от 4-та позиция с актив от 43 точки, само 3 по-малко от третия ЦСКА София. Левски остава на второ място в подреждането с 51 точки на сметката си.

Стартови състави:

Черно море: Емил Михайлов; Одрей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков; Тодор Паланков, Александър  Цветков; Георги Илиев, Иван Коконов; Хосе Лопес, Марек Кузма

Левски: Николай Кръстев; Роман Прохазка, Сържан Лукин, Давид Яблонски, Веселин Минев; Георги Костадинов, Мехди Бурабия; Франсис Нар, Божидар Краев, Мариян Огнянов, Бабатунде Адениджи

Черно море - Левски 1:0 by bgsport