Ливърпул отвя Евертън в дербито на Мърсисайд (видео)

13:43

Отборът на Ливърпул надигра Евертън с 3:1 в мърсисайдското дерби от 30-ия кръг на английската Висша лига. Точни за успеха на червените на "Анфийлд" бяха Садио Мане, Филипе Коутиньо и Дивок Ориги, а почетното попадение за карамелите бе дело на Матю Пенингтън.

Така Ливърпул продължи традицията от последните години и записа 13-и пореден мач без загуба от Евертън - 6 победи и 7 равенства. Юрген Клоп пък влезе в клубната история като първият мениджър спечелил първите си три градски дербита срещу карамелите.

Иначе домакините започнаха мача много силно и поведоха в резултата още в 9-ата минута чрез Садио Мане. Отговорът на гостите дойде в 29-ата минута, след като Матю Пенингтън възстанови равенството - 1:1.

Радостта на карамелите обаче не продължи дълго. Точно след половин час игра Филипе Коутиньо отново изведе Ливърпул напред. Победата на червените донесе белгийският нападател Дивок Ориги, оформяйки крайния резултат в 60-ата минута.

С тази победа Ливърпул се изравни по точки с Тотнъм на 2-ото място във временното класиране с 59 точки, а Евертън остава на 7-а позиция с 50.