Голдън Стейт продължи победния си ход след успех в дербито със Сан Антонио

09:52

Голдън Стейт Уориърс победи като гост със 110:98 Сан Антонио Спърс в дербито в Националната баскетболна асоциация. По този начин тимът от Оукланд постигна 9-ата си поредна победа и общо 61-а през редовния сезон, с което до голяма степен се утвърди и на първото място на Запад, оставяйки зад себе именно Спърс, които са с баланс от 57-17.

Домакините стартираха срещата във вихрено темпо като бързо се откъснаха напред в резултата. На моменти през първата четвърт преднината им надхвърляше 20 точки, а в края на частта бе 16 пункта – 33:17. Оттук насетне обаче „воините” вдигнаха оборотите и с много солидна игра се върнаха в мача, като на полувремето изоставаха със само 3 точки – 54:57.

След почивката Уориърс продължиха да доминират и закономерно преди последните 12 минути вече водеха в резултата – 84:77. Гостите удържаха аванса си през четвъртия период и така се поздравиха с деветата си поредна победа.

Най-полезен за успеха бе Стеф Къри, който се отчете с дабъл-дабъл от 29 точки и 11 асистенции, а с 23 точки приключи Клей Томпсън. За домакините 19 пункта вкара Кауай Ленърд, а 18 плюс 8 борби и 5 асистенции добави Пау Гасол.