Интер се подигра с десет от Милан

23:39
Интер разгроми Милан с 4:0 в дербито между двата отбора от 2-я кръг на Серия А.

Тиаго Мота, Диего Милито, Майкон и Деян Станкович вкараха головете за "нерадзурите", а Дженаро Гатузо бе изгонен малко преди края на първото полувреме.

"Росонерите" започнаха по-активно, но пъвата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 6-а минута новото попълнение Уесли Снайдер с зверски шут от далеч тества Марко Сторари, но стражът на "червено-черните" се намеси подобаващо.

В 13-а минута Алешандре Пато се измъкна чудесно отляво, напредна и подаде към Роналдиньо, който обаче пропусна от добра позиция. Седем по-късно Марко Бориело след центриране на Джанлука Дзамброта стреля с глава, но над вратата.

В 29-а минута обаче чудесна комбинация в атаката на Интер завърши с попадение на Тиаго Мота. Седем минути по-късно Милан получи втори гол. Самуел Ето\'о бе съборен в наказателното поле на "росонерите" и съдията отсъди дузпа. Диего Милито бе безпощаден от бялата точка и "нерадзурите" поведоха с 2:0.

В 39-а минута Дженаро Гатузо получи втори жълт и червен картон, което допълнително утежни положението на Милан. След това Лусио след изпълнение на корнер имаше шанс да покачи на 3:0, но отблизо пропусна. В 45-а минута обаче Майкон направи кошмара на "росонерите" пълен с трети гол за Интер.

И трите попадения на "нерадзурите" дойдоха след грешки в лявата зона на "червено-черната" защита, където много слабо се представи Марек Янкуловски.

През второто полувреме Милан нормално изглеждаше обезверен, а мачът се доиграваше. Гол на Самуел Ето\'о бе отменен заради засада. В 67-а минута обаче Деян Станкович със страхотен шут от далеч направи Сторари безпомощен – 4:0 за Интер.

За "росонерите" в игра се появи Клаас Ян Хунтелаар, но участието му в срещата ще се запомни с два слаби удара към вратата на "нерадзурите", спасени от Жулио Сезар.

dunavec__
30.08.2009 13:45

Казах ви на полувремето, че Моуриньо е минималист и няма да се изгаври с Милан. А Интер имаха да си връщат за онова 0-6 от Милан май 2001г. Само че тъпака Моуриньо ги накара да доиграят мача, вместо да унижат съперника, както Милан го направи 2001г. Това беше шанса на Интер да си върнат за 0-6, но го пропуснаха... при това играха 50 минути с човек повече! Скоро едва ли ще имат подобен шанс..така че интеристите сами са си виновни, но най-много Моуриньо. Това ако беше Барса нямаше да пропусне например срещу реал да им набута 8-9 гола! *devil*

Adrian000
30.08.2009 12:04

Чета само едно "Милан Бяха слаби" до някаде е така ,но защо никой не оценява играта на Интер ,които бяха просто галактически нямаше играч ,който да направи слаб мач изключителни Милито, Ето'о, Снайдер, Мота, Станкович, Санети феноменален Майкон, безработни Киву, Самуел, Лусио и Сезар феноменален отбор ,който пожали Милан в края Жозе Моуриньо просто пожали Леонардо ,за да не му унищожава самочуствието като треньор страхотна постъпка, може да се искарава гандяр пред медиите ,но не се стреми да унижи съперника. Интер просто спряха да играят по средата на полувремето и само желанието за доказване на Снайдер и стръвта на Станкович останаха на терена Жозето иската Уесли ,за да не вземе да вкара някой гол ,че Леонардо горкичкия щеше да рухне, жал ми стана за него наистина трансферната политика на Берлускони го докара до тук не мисля ,че е виновен на 100% за това!

chegevarabg
30.08.2009 11:55

Eто това е ПРОБГ КРАДЦИ.Всичко са копнали от румънския канал спорт.ру. ето линк www.sport.ro
Толкова ли сме тъпи ние българите че да не можем нещо сами да направим ! *wonder*

biznesmen
30.08.2009 11:16

Е с 10 човека нормално и малумието на Гатузо който НЕ трябва да бъде капитан с тази постъпка.Янкуловски и той копелето два пъти изпусна нападател на Интер и се стигна до гол.

red_devil_84
30.08.2009 10:20

ей вендета аз ако съм невменяем като теб или щях се гръмна или да не коментирам ФУТБОЛ.1.Милан ииграха мн зле с мн грешки.2 вратаря нямаше никакъв шанс да спаси 1-я гол за третия имаше 5 % шанс а за другите да не говорим че бе безшпомоштен.3 радвай се че бяха само 4 гола !!!

Cris_7
30.08.2009 09:57

Тия Милан са най-трагичните.. *sick*

Kura_na_qnko
30.08.2009 09:28

Спокойно ! Милан сега ще разгръщат потенциала си .И ей са сработили и дошъл 37-мия кръг и са вече в Серия Б.Е там вече ще станат шампиони.Вярвам в тях *lol*

realsamomanutd
30.08.2009 09:13

vendeta пич за кви млади игарачи говориш в милан ве там средната възраст е 30 години и единствения млад е пато но ти си знаеш а и да ти кажа на 3 гол ако беше неспасяем

icet0_1994
30.08.2009 08:57

Аз пък знам-На Жозе Моуриньо трудно някой отбор може да му се противопостави.Според мен постави на мястото Милан,а играчите на последният трябва да ги поздравя за това,че успяха около ЦЕЛИ 20 минути да не допуснат повече голове.. *wink*

Dagoberty
30.08.2009 07:50

*sad* Жалко,тежка загуба незнам кво стана с отбора.Сега трябва да анализираме грешките и възможно най-скоро да се утърсим от шока.Въпреки всичко,въпреки това 0-4.РОСОНЕР ДОКРАЙ.FORZA MILAN

vendeta
30.08.2009 04:54

а за 4-рита гола е виновен на 70% вратаря които е неопитен.ако беше Абиати съм сиг. че ще ше да спаси 1-вия и 3-тия гол

vendeta
30.08.2009 04:50

абе момчета вие маи не сте гледали мачА .....Милан играха добре(според мен) само дето оня каде е като поп,изпростея с неговата игра :Х вие си мислите тея Милан са мн силни (това е вярно) само дето и др отбри стават силни дори по-силни *wink* ще видите след 1-2 години когато Милан се сработят(с новите по-млади играчи ) тогава ще си говориме за Интер

Yang_G
30.08.2009 03:20

Каква трагедия ! Не съм виждал по-слаб Милан от както съм се родил ! *sad*

don_diego_89
30.08.2009 02:05

жалко за миланистите *sad* дано успеят още следващия кръг да се реваншират пред верните си фенове.. а тоя измисления Янкуловски да се маха, нищо не става от този футболист *smile*

ShefkaTa
30.08.2009 01:34

Не, не няма такъв мач :X Това си беше жива подигравка :X Просто съжалявам феновете на Милан, на мен ми стана гадно, не знам те как са :X Грозна гледка беше, много грозна, не очаквах толкова лоша игра, наистина са в ковти форма, ама то това и игра не можа да се нарече, все едно се предадоха, а колкото до Гатузо не беше за червен картон при дуспата, обаче за просто съм шокирана футболист с неговия опит да си изпроси червен картон по толкова тъп начин просто е възмутително :X Ако не си оправят играта просто не ги виждам занапред какво ще се случи с тоя отбор! някога бяха гиганти, сега са просто трагични

pitvasilev
30.08.2009 00:27

някой знае ли как са корнерите в края на мача

delpiero933
29.08.2009 23:50

Росонерите и нерадзурите да се подготвят психически за срещите с Ювентус , защото ги чакат загуби FORZA JUVE !!!

Leader78
29.08.2009 23:43

хахаххаха мищоциииииииии мача бил продаден купен ако бяхте били друга песен ще пеете 0-4 умрете !!!!!!!!! САМО ИНТЕР !!!!!!! ГАВРААААААААААААААААА *lol*

felonche
29.08.2009 23:41

Man Скапи кола уе те не са слаби просто Интер са силни *wink*

ManUtd87
29.08.2009 23:36

Баси смешниците тези Милан!!! Няма такъв слаб отбор в момента като тях!!! Дебрецен ще ги бият ако ги хванат!

tonialex
29.08.2009 23:27

УЖАС Толкова слаб Милан не съм виждал незнам откога. Берлускони трябва да се вземе в ръце след мача . И да направи радикални промени

RAPI
29.08.2009 22:55

Ужас. Просто незнам какво става с Милан. Този отбор изобощо ще играе ли, или в момента е изпаднал толкова много, че Байерн ги тръшкат като брашнян човал, а сега и интер ги мажат като преса върху картофи...
Надявам се, сега около ШЛ поне да се окопитят малко, че с тази игра незнам дали изобщо от групите ще излязат...

dunavec__
29.08.2009 22:54

Моуриньо не обича да се гаври със съперниците си... и в Челси няма победа с вкарани повече от 4 гола дори срещу отбори от 3-а дивизия...затова си мисля че ще пожали Милан.... не е в негов стила да унижава противниковия отбор. *wink*

daniel_inter
29.08.2009 22:53

НЕ,не съм гледал.почвайте с оправданията,какво чакате?

donchiwins
29.08.2009 22:46

"черно-бялата" защита!?!?
Някой май не гледа мача*smile*)))

Adrian000

dunavec__ едва ли при това полужение мача е сигурен и имат шанс да се позабавляват според мен може би ще се появят Балотели и Куарешма на мястото на Станкович и Санети и Интер просто ще играя за феновете си 3-0 едва ли Интер ще спрът до тук и ще се приберат ,срещу 10 от Милан могат да запишат 29 Август 2009 като историческа дата като една от най- големите победи в историята си!

3-метрова засада,никаква дузпа,измислени картони на гатузо!!!Къде сте бе,мишки?

Angel_Dust

Не е истина - най-любимият ми отбор от най-любимите...Не виждам нищо добро да се случи занапред...Не е истина просто!!!

bobskia1
29.08.2009 22:45

По-вероятно е Берлускони да е продал мача отколкото Морати да го е купил.

beckham_07
29.08.2009 22:44

А пък ей такива като тебе не трябва да им дават да пишат.Сколс е много добър футболист.Играе грубо,но е ценен и има поглед въху играта какъвто и баща ти няма върху майка ти !!!!!!!

29.08.2009 22:43

Нерадзури какво се кефите?Морати е купил мача

bobskia1

Милан имат шанс...да изпаднат в по-долна девизия този сезон.Грозна картинка са.

ashlee91
29.08.2009 22:42

Още при дузпата трябваше директен червен картон!
Ама нали са домакини, нали са МИЛАН, нали Берлускони после ще е*е съдията в гъза, естествено, че жълт ще даде, но ето че "хилета си излезе" - Гатузо изгонен НАПЪЛНО заслужено, такива касапи като него и Сколс не трябва да играят въобще!

dunavec__
29.08.2009 22:38

Гавра с труп... Това е шанса на Интер да си върне за онова 0-6 от Милан през май 2001г. Но като се има предвид минималиста Моуриньо може би ще ги накара да пазят резултата 2-то полувреме. *joking*