\"Акулите\" схрускаха Спортист Своге, Чили дебютира

20:50
Черноморец Бургас победи Спортист Своге с 3:0 у дома в мач от 4-я кръг на родната А група.

"Акулите" натиснаха още от самото начало и имаха няколко добри положения за гол. Гостите пък отвърнаха с удар на Шопов в гредата.

В 26-а минута обаче тимът на Краси Балъков откри резултата. Ектор Гонзалес с шут от границата на наказателното поле направи Тодор Кючуков безпомощен. В 34-а резултатът стана 2:0, след като Роберто Карбони изведе Адриан Фернандес и последният не сбърка. Шест минути по-късно Черноморец стигна и до трети гол. Мартин Тошев асистира на Карбони, който увенча добрата си игра с попадение във вратата на Спортист.

Второто полувреме на мача ще се запомни най вече с дебюта на Георги Чиликов за "акулите". Нападателят се появи на терена в 70-а минута на мястото на Мартин Тошев.

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Терзиев, Кръстев, Старокин, Кардосо, Гонсалес, Марсио, Карбони, Тошев, Фернандес

Спортист Своге: Кючуков, Тодоров, Дончев, Върбанов, Харизанов, Димов, Коруджиев, Цветков, Дениран, Симов, Антонов

В другите мачове от днес Локомотив София победи у дома Пирин Благоевград с 1:0, а Миньор Перник се наложи над Сливен с 4:2.