Джерард спаси Ливърпул от нова загуба на точки

18:55
Отборът на Ливърпул постигна много трудна победа над тима на Болтън в среща от 4-я кръг на английската Висша лига. Мачът, който се игра на "Рийбок Стейдиъм", завърши 3:2 за мърсисайдци.

Резултатът откри Кевин Дейвис за домакините, който се разписа във вратата на Хосе Рейна в 33-а минута. В края на полувремето новото попълнение на Ливърпул Глен Джонсън, който е и най-силно представящия се играч на "червените" от началото на сезона, успя да изравни в гол с 41-а минута.

Неприятностите за състава на Рафаел Бенитес започнаха отново веднага след началото на втората част, когато израелският полузащитник на Болтън Тамир Коен изведе своя тим отново напред.

В 54-а минута на среща халфа на домакините Шон Дейвис получи втори жълт картон и от тук нататък започна обратът на мърсисайдци.

Две минути по-късно испанското острие на Ливърпул Фернандо Торес изравни резултата, а капитанът на тима Стивън Джерард донесе така важната победа на своя тим с гол в 83-а минута на мача.

Така Ливърпул стартира сезона с две загуби и две победи и има актив от 6 точки, а тимът на Болтън в без спечелата точка до този момент.