\"Аспирините\" поведоха в Бундеслигата, Борусия с хикс, Шалке 04 падна

18:22
Байер Леверкузен излезе еднолично на чело в Бундеслигата след победа с 2:1 у дома над Бохум в мач от 4-я кръг на германския шампионат.

Мануел Фридрих си отбеляза автогол в 32-а минута, но "аспирините" успяха да обърнат развоя на срещата в своя полза. Грешникът Фридрих изравни в 41-а, а в 68-а Щефан Кислинг направи резултата 2:1.

Отборът на българския нападател Димитър Рангелов Борусия Дортмунд завърши 1:1 като гост на Айнтрахт Франкфурт.

Мохамед Зидан откри за "жълто-черните" в 62-а минута, но Йоанис Аманатидис изравни шест по-късно.

Шалке 04 претърпя първа загуба през новия сезон. Тимът на Феликс Магат регистрира неприятно поражение с 0:1 от Фрайбург у дома, а автор на победното попадение бе Ча Ду-Ри в 40-а минута.

С гол на Карлос Едуардо в 40-а минута, Хофенхайм победи като гост Хановер 96 в друг двубой от днешния кръг, а Щутгарт и Нюрнберг завършиха 0:0.