Кристиано и Рамос качиха Реал Мадрид на върха в Примера (видео)

23:43

Реал Мадрид победи Реал Бетис с 2:1 като домакин в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига.

Реал Мадрид започна много ударно и още в началото създаде няколко добри възможности. Алваро Мората напредна отляво и се озова в добра позиция за стрелба, но предпочете да подаде към Роналдо. Португалецът отблизо стреля доста неточно. Последваха нови силни минути за домакините, а първата възможност пред Бетис дойде едва в 13-ата, но Навас улови удара по земя.

Малко по-късно Мората беше повален в наказателното поле, но дузпа не последва. Междувременно гостите ставаха все по-дръзки и се задържаха все повече в полето на Реал, а Кейлор Навас се намеси и с глава при поредната контраатака на андалусийците. Самоотвержените му действия бяха напразни, защото нападателят на Бетис беше в засада. Така се стигна до 25-ата минута, когато след един удар от границата на наказателното поле на Антонио Санабрия вратарят на Реал Кейлор Навас изпусна топката и тя влезе в мрежата зад гърба му.

Очаквано Реал обсади вратата на гостите, но нападателите на "белия балет" така и не стигаха до чисти положения след многоходовите атаки. Все пак логичното се случи в 41-ата минута, когато Кристиано Роналдо отбеляза отблизо с глава и така Реал удължи на 48 серията си от мачове с отбелязан гол във вратата на съперника.

Обсадата на вратата на Бетис продължи и през втората част, но гостите се прибраха и самоотвержено бранеха вратата си. В 61-ата минута минута Роналдо имаше претенции за дузпа срещу него, но те не бяха уважени. Последва удар от далечна дистанция на Тони Кроос, но той не намери целта.

20 минути преди края треньорът на Реал Зинедин Зидан извърши първите си смени, като извади от игра Хамес Родригес и Алваро Мората, а местата им заеха Лукас Васкес и Карим Бензема. В 73-ата минута топката отново посети мрежата на Бетис след страхотно отиграване на Роналдо, който прехвърли стража на гостите Адан, но гол не беше зачетен заради засада на португалеца. Две минути по-късно Кристиано отново получи топката отдясно на вратата, като този път не беше в засада и отправи мощен, но неточен удар.

В 77-ата минута Бетис остана с човек по-малко, след като Кристиано Пичини беше изгонен за втори жълт картон, след като спря непозволено Лукас Васкес.

Натискът на Реал даде резултат в 80-ата минута, когато след поредното изпълнение на корнер пред вратата на Бетис вездесъщият Серхио Рамос изведе домакините напред в резултата с удар с глава.

Това се оказа и победният гол за домакините. Те събраха 62 точки и дръпнаха с два пункта пред Барселона. Каталунците са и с мач повече.

Hitchhiker1902
13.03.2017 17:17

Иначе за мача - шапка им свалям на севилци. Надиграваха ни през по-голямата част от мача, тая дълбока преса малко отбори могат да си я позволят на Бернабеу, а с 10 човека да ни натикат в нашето поле - още по-малко. Показаха на камиларчетата как се излиза и как се играе на стадиона на испански гранд. Ама... да имаш милиарди е едно, да имаш топки - съвсем друго.
(... Бернабеу, Риасор... и нека пак някой да ми обясни как в Ла Лига има два отбора и другите са слабаци. Виждаме ги тия слабаци какво правят с "големите". И знаем какво става, когато докопат някой от най-силната, гледана и висша лига в света.)

RMCF_1902
13.03.2017 15:24

Няма смисъл да отговаряте на хейтъри като Barca_Kahn...

RMCF_1902
13.03.2017 15:53

Чакай малко бе..Защо слагаш всички фенове под общ знаменател не ми е ясно?Аз лично нищо лошо не съм написал за Барса с изключение на отговора ми към теб, но тогава бях предизвикан от думите ти, че едвали не заради съдиите сме в борбата за титлата, което е повече от абсурдно.Айде със здраве.

Barca_Kahn
13.03.2017 15:42

А вие като от първият мач с ПСЖ не сте се спрели какви сте в случая ? Значи когато някой ви каже истината е хейтър. Много е удобно така срещу Барса всички да скачате, пък като е за вас нищо не е станало.

djarata
13.03.2017 13:49

До коментар [@comment 1956908] от [@user Barca_Kahn]:

Коментар 9 съм коментирал ситуацията.Пусни си отново мача от вчера и виж ситуацията с Мората още преди случката с Навас.Ако имаше някакви съмнения за съдията ,то определено би свирил дузпа.Много такива дузпички са ви свирили.Ама както и да е .Мисли си ,че сте чисти и си говори глп.Той света е видял квото трябва.Отделно да те питсм.Ти РОМ ли си ?Такава наглост е присъща за тях.Леко така ми напомняш на Малко Луд.

Barca_Kahn
13.03.2017 13:19

В Испания отбелязаха новите “подаръци“ за Реал

Съдийският анализатор на вестник „Marca“ Андухар Оливер акцентира върху грешките, които допусна съдията Матеу Лаос в мача между Реал Мадрид и Реал Бетис (2:1) от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Оливер е категоричен, че арбитърът е трябвало да изгони Кейлор Навас в 23-та минута за нарушението му срещу Брашанац извън наказателното поле. Костариканският вратар излезе пред наказателното поле в опит да играе с топката, но се размина с нея, а в последствие събори играча на Бетис. Лаос дори не свири нарушение за гостуващия отбор.

Освен това Андухар Оливер смята, че Лаос е трябвало да свири дузпа за Бетис в 39-та минута за нарушение на Даниел Карвахал срещу Антонио Санабрия.

През второто полувреме арбитрите не зачетоха напълно редовен гол на Кристиано Роналдо за несъществуваща засада.

Barca_Kahn
13.03.2017 17:28

Марка е вашият вестник сам си прави изводите.

Barca_Kahn
13.03.2017 17:25

Ама разбира се даже трябваше да изгонят нападателя на Бетис, как смее така да тича срещу Навас, че и нарушение да иска наглост. Можеше да го заобиколи от към последния ред на стадиона, ама той не и бутна горкото вратарче.

13.03.2017 17:07

"200 000 искат преиграване..." Всеки може да прочете някоя глупост в медиите (щото ги има в изобилие). Но само достатъчно глупавият ще се хване да "копира" и "пастира" за да се аргументира... А за снощи - малко като спъването с глава на Неймар оня ден. Да го беше направил Джет Ли, да кажа, че е целенасочено. Ама Навас и Мюние ли беше... футболисти хора, не шаолински монаси. Никакви нарушения и в двата случая. Но за гола на Кристиано си прав - 100% чист и 110% отменен. Един път да те видя обективен, браво!

djarata
13.03.2017 00:17

Определено и този мач не беше най добрия ,който сме играли.Много груба грешка на Навас за гола ,но за сметка на това се реваншира в добавенето време.Рамос за пореден път ни носи победата.Не една ,ами няколко статуи трябва да му се направят в Мадрид.Роналдо въпреки ,че вкара за 1:1 ,не показа никаква игра и идея.Крос нз откога не ми се е случвало ,да го видя да сгреши повече от 2 паса.Не беше концентриран и той.Както и да е ,важна е победата.Честита победа!

Banditos
13.03.2017 00:15

Нещо да кажете за 21 мин?

djarata
13.03.2017 13:35

И Неймар „ако” бяха си го изгонили и „великия” обрат нямаше да е факт..спри се ,че си меко казано жалък.Ако имаш достойнство разбира се, ама кат те гледам и това нямаш.

j_mourinho
13.03.2017 12:24

Доживях фен на Фарса да се оплаква от съдии.Дори нямат срам да пишат!

Barca_Kahn
13.03.2017 11:17

Виж топката къде се спря ? Ако Навас не беше съборил нападателя а се бяха разминали на теб оставям преценката, дали щеше нападателят да я настигне и да я вкара. Ама когато е за вас е НИЩО иначе, ако е за нас ще сте направили 100 коментара по темата.

Banditos
13.03.2017 00:51

на 1.60 ги заковах,плюс Псж си стана приказка *wink*

djarata
13.03.2017 00:35

Виж ако си го играл преди мача 1ца ,определено си балък..не намирам голям смисъл да играеш победител с такъв коеф и да му слагаш дебело ,но ако си го настъпал при 0:1 тогава вече не си балък.

Banditos
13.03.2017 00:30

хахах гледах го,защото заложих не малка сума да победите *wink*

ivanrealmadrid1
13.03.2017 00:29

важи същото и за ревли като вас *lol* добре , че чат пат се срещат нромални хора в тоя сайт , които гледат обективно

Barca_Kahn
13.03.2017 00:26

Нали знаеш когато е за тях няма проблем. Виж, ако е в мач на Барса щеше да е друго.

sakata_97
13.03.2017 00:24

Cornster ти обясни много добре,твой си е проблема ако не си разбрал

djarata
13.03.2017 00:23

5 от 1 съдии биха свирили и биха показали картон.Но не си мисли ,че и с 10 човека крайния изход ,ще ше да е по различен.Разбирам ,че търсиш с нещо да се заядеш ,но нали ти казах.Отделно не си прави някакви илюзии за съдийството ,ако беше така ,предполагам ще ше да се свири дузпа още преди тази ситуация.Но се радвам ,че си гледал мача ни.Аз лично мачове на Барселона мн рядко гледам за първенство.Нещо са ми много скучни...

ComsteR
13.03.2017 00:20

Топката е спорна, играча на Бетис не я докосна, Навас също. Топката също така летеше към страничната линия не директно към вратата - НИЩО. Виж червен и фаул със сигурност щеше да има ако играча на Бетис я беше докоснал.

Chelsea_bs
13.03.2017 00:19

Нещо да кажеш за несъществуващите засади, Смешнитос? Поне един път замълчи, че ставаш клоун.

sviliev
13.03.2017 00:13

Отново трагична игра, обаче на Рамос не му пука *smile*

sakata_97
13.03.2017 00:12

За пореден път Реал игра много слабо,трудно ще спечелим титлата със такава игра.Твърде много взеха да стават мачовете в които Реал изглежда безобразно този сезон,повечето мачове си печелим благодарение на Рамос и късмета,което не говори добре за такъв отбор от ранга на Реал Мадрид,много зле са нещата пичове,какви играчи имаме,а по-какъв начин играем,наистина незнам какво се случва със играта на този отбор

GaLaxY94
12.03.2017 23:57

Тежка победа, но важно е първото място! Хала Мадрид! Тоя серхио нз кво ще го правим вече *lol*