Левски не допусна изненада срещу Славия

18:35
Отборът на Левски победи с 3:1 като гост Славия в среща от 4-я кръг на "А" футболната ни група. Мачът се игра на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". Двубоят между "бели" и "сини" е най-старото софийско дерби, а днешното му издание бе под номер 117.

Съставът на Ратко Достанич успя да поведе още във 2-а минута на мача, след като Жоазиньо напредна по лявото крило, намери непокрития Дарко Тасевски, а той подаде към Седрик Бардон и французинът бе безкомпромисен за 0:1.

В продължението на първото полувреме Зе Соареш след прекрасна солова акция успя да удвои резултата за Левски. Бразилецът се справи с двама бранители в бяло в наказателното поле и след изстрел по диагонала не остави шанс на стража на домакините Йордан Господинов.

През вторите 45 минути темпото имаше множество положения пред вратите и на двата отбора. В 79-а минута Жуниор се измъкна след грешка в отбраната на Левски и технично прехвърли Георги Петков за 1:2.

Една минута преди края на мача Николай Димитров с хубав хут с левия крак от дистанция оформи крайното 3:1 за Левски.