ЦСКА се наложи минимално над Монтана (видео)

19:45

ЦСКА София победи Монтана с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Армейците контролираха мача през цялото време, но куп пропуски ги лишиха от по-изразителен успех.

В 28-ата минута Кевин Меркадо записа първия си гол с червения екип. 11 минути по-късно Кирил Десподов удвои преднината на домакините.

През втората част отново ЦСКА беше отборът, който активно търсеше гола. Кевин Кумемба уцели страничната греда, а само отличните намеси на Евгени Александров предотвратиха още голове във вратата на Монтана

Противно на логиката, в края на мача гостите стигнаха до гол във вратата на Китанов при бърза контра. Точен за гостите бе Петър Атанасов. До края отново ЦСКА имаше възможност за ново попадение, но ударът на Кулма мина на сантиметри от гредата на Александров.

След този кръг ЦСКА продължава да е на трето място във временното класиране с актив от 45 точки, а Монтана се намира на дъното на таблицата с едва 12 пункта.