Ростов и Ман Юнайтед оставиха развръзката за реванша (видео)

21:57

Отборите на Ростов и Манчестър Юнайтед завършиха наравно в първи мач от 1/8-финалите на турнира Лига Европа. Срещата приключи при резултат 1:1.

Както и мениджърът на червените дяволи Жозе Моуриньо се оплака вчера, теренът на "Олимп 2" действително бе в трагично състояние и не позволи на двата тима да покажат особено качествена игра.

Играчите на Юнайтед бяха солидни през първата част и се възползваха от една от малкото си възможности, за да открият резултата в 35-та минута, когато Хенрих Мхитарян се разписа на празна врата след добра асистенция на Златан Ибрахимович.

Осем минути след почивката домакините отвърнаха на удара, след като бранителите на Юнайтед проспаха една изсипана топка, Александър Бухаров я овладя на гърди и прониза вратаря на гостите Серхио Ромеро.

До края на срещата не паднаха повече голове и двубоят завърши наравно, като английският тим ще трябва да защити статута си на фаворит в турнира в реванша на "Олд Трафорд" след седмица.

Стартови състави:

Ростов: Медведев, Калачов, Мевля, Навас, Гранат, Кудряшов, Нобоа, Гацкан, Ерохин, Бухаров, Полоз

Ман Юнайтед: Ромеро, Йънг, Джоунс, Смолинг, Блинд, Рохо, Фелаини, Ерера, Погба, Мхитарян, Ибрахимович