Ман Юнайтед си изпати лошо заради Ибрахимович (видео)

16:55

Отборът на Манчестър Юнайтед понесе нов тежък удар по амбициите си да финишира сезона в топ 4 на класирането на английската Висша лига. Червените дяволи не успяха да се преборят за победа срещу АФК Борнемут, който игра цяло едно полувреме в намален състав.

Двубоят на "Олд Трафорд" приключи при равенство 1:1.

Футболистите на Жозе Моуриньо поведоха в резултата в 23-ата минута чрез Маркос Рохо, но малко преди края на първата част допуснаха изравняване с гол от дузпа на Джошуа Кинг.

В 45-ата минута Андрю Шурмън от състава на гостите бе изгонен от игра за втори жълт картон.

В 72-ата минута червените дяволи получиха отлична възможност да спечелят мача, след като главният арбитър на срещата Кевин Френд отсъди нов 11-метров наказателен удар. С изпълнението му се ангажира Златан Ибрахимович, който обаче сбърка и записа първия си пропуск от дузпа в шампионатен мач от септември 2015 година насам. Така в крайна сметка двубоят приключи при резултат 1:1.

След тази среща Ман Юнайтед остава на 6-о място в текущото класиране с 49 точки, а Борнемут е 14-и с 27.