Кристиано спаси Реал от срамна загуба с два късни гола (видео)

00:31

Реал Мадрид сдаде първото място във временното класиране на Примера дивисион, след като не успя да победи Лас Палмас на "Сантияго Бернабеу" в среща от 25-я кръг на Примера дивисион.

Нещо повече, мадридчани бяха съвсем близо до унизителна загуба, но техният лидер Кристиано Роналдо спаси точката с два гола в последните минути на срещата.

Възпитаниците на Зинедин Зидан взеха точката след голов трилър - 3:3.

В грешник за "белия балет" се оказа Гарет Бейл, който бе изгонен в 47-та минута на двубоя.

Главен съдия на мача бе Давид Фернандес.

Началото на мача не предвещаваше подобна драма. Още в 30-та секунда гол на домакините беше отменен заради засада на Алваро Мората. В 9-та обаче Иско реализира. Халфът се измъкна от защитата на Лас Палмас при много спорно положение за засада след пас на Матео Ковачич и технично реализира за 1:0. Това бе 4-ти гол на Иско за 2017 година, като само Роналдо (9) има повече.

В ответната атака обаче Тана се измъкна много ловко от защитниците на Реал и с мощен удар под гредата направи 1:1. В следващите минути изненадващо гостите изпуснаха поне две добри положения за гол, а пропуски пред вратата на Навас направиха юношата на Реал Хесе Родригес и Тана. Нов гол на Мората пък отново беше отменен справедливо заради положение на засада.

Още в началото на второто полувреме положението на домакините още се усложни. В 47-та минута Бейл изгуби разсъдъка си и нарита два пъти Виера. След това пък се поддаде на провокация на крилото на Лас Палмас и го изблъска в гърдите. Реферът Давид Фернандес Борбалан не се поколеба и изгони уелсецът. За последно Бейл получи червен картон в мач за първенство през октомври 2008 година, още като играч на Тотнъм.

Малко по-късно нещастието за Реал бе пълно. Серхио Рамос се направи на вратар в наказателното си поле и изби с ръце удар на Виера. Защитникът получи само жълт картон за интервенцията си, а Лас Палмас - дузпа. Виера вкара от наказателния удар, въпреки че Навас докосна топката. Само след още 3 минути Лас Палмас вкара трети гол. Виера изведе Кевин-Принс Боатенг сам срещу Навас, а ганаецът успя да преодолее вратаря и на празна врата да вкара 7-то си попадение от началото на сезона.

Реал опита натиск, въпреки численото неравенство и в 70-та минута вкара гол, който отново бе отменен. Отново Мората опъна мрежата на вратата на гостите, но този път засада бе свирена на Роналдо. Повторенията показаха, че страничният рефер не бе прав.

Все пак в 86-та минута Роналдо намали от дузпа, след като Кастелано игра с ръка в наказателното си поле. След още 3 минути Роналдо донесе точката на Реал. Португалецът засече с глава центриране на Хамес от ъглов удар и направи 3:3.

simi91
02.03.2017 19:23

Не знаех, че, ако нарека Бензема некадърен, ще ми изтриете коментара. Съжалявам.

Gopcho
02.03.2017 13:57

До коментар [@comment 1955083] от [@user Reyes_de_Europa]:

И в Англия правят много ротации. Да не говорим, че важната купа ФА КЪП играят не с резервите, ами с децата, за разлика от Копа Дел Рей! Пък другите им купи от картон и купата на мики маус, никой не ги брои до финала.
Интересен факт е, че когато Роналдо вземе Златна топка, след това и реал влиза в криза, което се оказва голям + за нас!

Gopcho
02.03.2017 17:13

Предимно за купите говорих. Все пак явно са го отписали мача с нас и се готвят за депор, донякъде е разбираемо. А това, че Зидан казал , че отборите правили мача на живота им... . Колко пъти съм си казвал, защо срещу нас се напъват, а срещу реал свалят гащите. И колко приятели са го казвали за техните отбори, било то за юнайтед, челси, милан и пр.

Reyes_de_Europa
02.03.2017 14:51

Човече информирай се по-добре. В Англия в шампионата има изискване за определен брой титулярни играчи иначе санкциите са жестоки защото се счита че се повлиява на съдбата и на трети отбори. За купите можеш да си правиш ротации, но в първенството ако пуснеш 7-8 резерви и не докажеш че липсващите играчи ги няма по уважителни причини - травми и наказания, лигата не се шегува.

sakata_97
02.03.2017 13:25

Каквото и да си говорим в този мач спорните отсъждания изобилстваха и в едната посока и в другата,никаква дузпа за Реал няма какво да се лъжем тука,дузпата за Лас Палмас беше 100%,никой не е карал Рамос да се прави на вратар,тука само Рамос е виновен,още един спорен момент за който се сещам(няма да коментирам спорните засадите в мача) е изгонването на Бейл,което беше доста преувеличено,не че има право да реагира толкова просташки,но който е гледал ситуацията се сеща за какво говоря

02.03.2017 13:19

Няма по-нагли фенове от каталунските фенове. Близо 8 месеца от март до края на октомври за Реал не беше свирена дузпа и още първата срещу Алавес дето ги бихме 4-1 там беше оспорена от каталунските фенове. След това пак според тях и срещу Атлетико при 3-0 дузпата не била дузпа, после и в Севиля дето впоследствие паднахме пак нямало дузпа според тях. Пак според тях и във Виляреал не било дузпа, вчера срещу Лас Палмас пак не било дузпа. Неотсъдените ни дузпи през цялата година от миналия март досега, особено двете които направи Масчерано в ел класико, пак според тях не са дузпи. Човек като им чете мнението ще излезе че през цялата година срещу Реал не е направена дузпа защото за нито една те не казаха че е чиста дузпа, нито за някоя от неотсъдените казаха че я имало но са ни порязали. Абе вие вярвате ли си че за 1 година срещу офанзивно играещ отбор като Реал дето вкарва по над 100 гола в шампионата плюс още поне 35-40 в другите турнири и противниковите защити да не направят дузпа. Аз поне не съм срещнал нормален каталунски фен който да признае за поне една дузпа в полза на Реал, особено на фона на техните 19 в миналия шампионат плюс 7-8 в този, особено тези в последната минута във Валенсия и с Леганес ! Все съм виждал наглост, ама като тяхната наглост няма !

babavuna
02.03.2017 13:02

Зидан да вземе да вкара защитата в ред, защото става комично вече. Струва ми се, че скоро ще се види точно какви са действителните треньорски качества на Зидан. Уважението на играчите заради невероятната му кариера, като футболист, скоро няма да е достатъчно. Пепе, макар и на 33-34 години все още е в топ 5 на защитниците в момента, а Зизу се опитва да налага крайно нестабилните Варан и Начо в прекалено важен етап от сезона...

holigan4e
02.03.2017 11:57

До коментар [@comment 1955065] от [@user Kalinski88]:

Засада изглежда от тоя ъгъл. Малко , ама е засадка

Kalinski88
02.03.2017 16:10

Ти очевидно имаш проблем със зрението. Не го приемай като обида. Каквито и технологии да използваш засадата тук е поне 50см. Дори не е тънка, а очевидна !

holigan4e
02.03.2017 11:56

Абе тоя същия Боатенг ли е дето игра в Милан преди и вкара ибаси и гола на Барса в ШЛ ? Ако е тоя , как може да иде в Лас Палмас ? Май не му се играе

simi91
02.03.2017 13:04

Същия бездарник е. От Милан отиде да играе някъде в Германия. Мисля, че в Шалке, после не го знам къде се загуби. За нищо не става!

crip1
02.03.2017 11:52

Никой не говори за това положение при първия гол, пусни си другите 2 гола на Мората, които бяха отменени и пак ще говорим. Жалко, че няма да чуем компетентното мнение на Пике също.

Kalinski88
02.03.2017 10:47

При 1:30 от видеото се вижда , че Мората е в засада при първия гол. Той го знаеше и затова и дума не обели за протест. Но при 2рия отменен бяхте порязани спор няма.

Kalinski88
02.03.2017 10:44

Реал ми харесва едно в тях и това е , че винаги натискат и играят докрая като са на зор.

Дузпа за Реал според мен нямаше тъй като ръката бе плътно прибрана и нямаше как да се избегне удара. Нито пък удара бе кой знае колко застрашаващ.

Дузпата на Рамос пък си бе умишлено вратарско изпълнение за което би завидял и Хорхе Кампос от близкото минало *smile* Аз бих му тряснал и Червен Картон ама щеше множко да дойде след простотията на Бейл.

При първия гол засада имаше и то поне 50см. Моля пуснете си видеото. При 2-рата засада обаче рефера поряза Реал.

С оглед на Фактите Хикса е справедлив според мен.

BarcaLeo
02.03.2017 06:22

х са е раносилен на загуба браво на палмас

BarcaLeo
02.03.2017 06:21

и ква е тази измислена дузпа пак ве, защитника е със гръб и със прибрани до тялото ръце, няма спирка кампанията " направи реал шампион "

Ginekologaa
02.03.2017 12:18

За дузпите си личи колко си тъп Рамос нарочно игра с ръце

Drogba_d
02.03.2017 08:50

2 гола ни отменят поради несъществуващи засади тях защо не ги коментираш ??? И колкото за тях има дузпа толкова и за нас

Barca_Kahn
02.03.2017 00:56

До коментар [@comment 1955030] от [@user sviliev]:

Значи, ако вие в 8 мача изравните накрая а ние в 3 бием, то ние сме по-големите късметлии ? Моментът в който разбираш, че логиката ти куца хаха.

rapar4eto
02.03.2017 00:59

Много ни следиш браво

methazoid
02.03.2017 00:44

Нужно ли беше да се дава втори жълт на Бейл - той просто отвърна на бутане с бутане. Съдията пресили.

Banditos
02.03.2017 00:37

Много бързо ви разкриха,с тази игра не виждам как ще спечелите Примера *cry*

mostoles
02.03.2017 16:47

...щото вашата игра е далеч по-превъзходна,нали,бихте слабака Хихон и се окрилихте нещо,смях....с тая игра ПСЖ като нищо да ви пише още някоя тройка или четворка.

tishowinner2
02.03.2017 01:10

Съмнявам се, че на някой му пука за тоя рекорд. Сетих се за него при гола на Иско и нищо повече. Би ме затоплил един бой над топчиите тоя уикенд.

rapar4eto
02.03.2017 00:52

Щом след 80 мин, е късмет и спасение по твоята логика дай мачовете на Реал да се играят до 80мин. та да сте спокойни хаха.Hala Madrid!

Banditos
02.03.2017 00:45

Поне Реал подобриха рекорда на Барса за най много поредни мачове с отбелязан гол,дано поне това да те топли *lol*

Barca_Kahn

Още ли си на мнение, че не си виждал по-късметлийски отбор от Барселона ? Че само този сезон имате сигурно над 10 мача, в които сте се спасили след 80-та минута.

02.03.2017 00:43

Не се надъхвай особено, Реал имат мач по-малко, така че сте САМО временно първи.