Челси с нова крачка към титлата след успех над Суонзи (видео)

18:55

Отборът на Челси се върна на победния път и направи още една важна крачка към шампионската титла в Англия. След равенството 1:1 като гост на Бърнли в миналия кръг на Премиър лийг, днес тимът на Антонио Конте се наложи над Суонзи Сити у дома с 3:1. Това бе 10-и пореден успех за сините на "Стамфорд Бридж" за първенство.

Лондончани поведоха в резултата в 19-ата минута чрез Франсеск Фабрегас, но в добавеното време към първото полувреме Фернандо Йоренте върна статуквото на терена.

След почивката логичното се случи и Челси успя да подчини съперника си. В 72-ата минута Педро Родригес отново осигури аванс на домакините, а малко преди края на редовното време Диего Коща оформи крайното 3:1.

Така Челси остава убедителен лидер с 63 точки, на 11 пред втория Манчестър Сити, докато Суонзи заема 15-а позиция с 24 пункта.