Локо Пловдив надви Верея с гол в последните секунди (видео)

19:32

Локомотив Пловдив победи Верея в последния мач от 20-ия кръг на Първа лига. Двубоят завърши при резултат 1:0.

Голът за черно-белите отбеляза Парвизджон Умарбаев в добавеното време на второто полувреме.

Мачът започна равностойно за двата отбора без сериозни опасности пред двете врати.

В 9-ата минута съдията отсъди свободен удар в полза на Локомотив Пловдив пред наказателното на Верея. Дани Кики стреля, но прати топката право в стената.

В 11-ата минута Педро Еуженио центрира остро от фаул в наказателното поле, но Ел Харуби скочи и боксира топката.

В 29-ата минута страхотна намеса на Иван Горанов предотврати гол за Верея. Горанов изчисти топката пред голлинията след удар с глава към вратата на Ел Харуби.

В 32-рата минута Камбуров бе изведен сам срещу Иван Караджов, но бе отсъдена засада срещу нападателя.

В 41-ва минута след многоходова атака за гостите, Димо Бакалов пусна пас с пета към Марчев, който продължи към Дани Кики, а нападателят нанесе силен шут, който обаче бе отразен от Караджов. След намесата на вратаря топката се отклони от напречната греда.

Така двата отбора се разделиха на почивката при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с натиск на Верея

В 62-ра минута гол на Елиаш бе отменен заради засада.

В 94-ата минута Парвизджон Умарбаев вкара решаващ гол за Локомотив. Центриране от ляво бе засечено с глава от футболистът, който насочи топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Иван Караджов.

Верея - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Умарбав (90)

Верея: 12. Караджов, 21. Илиев, 3. Зафиров, 15. Слаев, 77. Еуженио, 11. Йорданов, 14. Андонов, 18. Иванов, 10. Елиаш (к), 25. Ангелов, 4. Бен Джемиа
Старши треньор: Александър Томаш

Локомотив: 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 4. Йевтовски, 17. Траянов, 9. Кики, 11. Камбуров, 27. Бакалов, 10. Марчев
Старши треньор: Едуард Ераносян

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
Асистенти: Станимир Илков (Бургас) и Димо Вълчев (Варна)