Отбор от пета дивизия ще играе 1/4-финал за ФА Къп за първи път от 103 г. (видео)

20:42

Приказката за полупрофесионалния отбор на Линкълн Сити във ФА Къп продължава. Петодивизионният тим постигна поредна сензационна победа в турнира, след като надви елитния Бърнли с 1:0 на "Търф Моор" и се класира за четвъртфиналите за първи път в историята си.

Единственото попадение в мача отбеляза Шон Рагет минута преди края на редовното време.

Преди този двубой Линкълн елиминира и два отбора от Чемпиъншип - Ипсуич и Брайтън.

Линкълн е първият полупрофесионален футболен отбор от 1914 година насам, който стига до тази фаза на турнира за Купата на Англия.

Напред във ФА Къп продължават и отборите на Мидълзбро и Милуол, които елиминираха съответно Оксфорд Юнайтед и Лестър Сити.

В друг двубой Манчестър Сити завърши наравно 0:0 като гост на втородивизионния Хъдърсфийлд Таун и ще преиграва на "Етихад Стейдиъм".

Burnley 0 - 1 Lincoln City Extended Highlights... by live-football3