Лудогорец на крачка от отпадане след загуба в София (видео)

21:55

Лудогорец загуби като домакин от Копенхаген в първи мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" приключи при резултат 2:1 за гостите.

Датчаните поведоха след автогол на Анисе още във втората минута, а Туту удвои (53'). Резервата Клаудиу Кешерю вкара в 81-ата минута, с което остави някакви минимални шансове за разградчани преди реванша в Дания след седмица.

Много лошо впечатление направи играта на плеймейкъра Марселиньо, който почти не се движеше на терена, бъркаше елементарно всяка втора топка, често бавеше атаките и отказваше да участва във фаза защита, повтаряйки представянето си от двубоя с Монтана. Слаб мач направи и другата звезда на орлите - Джонатан Кафу, който рядко успяваше да комбинира точно със своите съотборници, а индивидуалните му действия рядко се оказваха сполучливи.

Гостите откриха резултата още във втората минута, когато Абел Анисе си вкара автогол. В тази ситуация датчаните центрираха от корнер в малкото наказателно поле на разградчани, където Солбакен чукна топката, тя се удари в лицето на Анисе и влезе в мрежата на Владо Стоянов. След полученото попадение Лудогорец има териториално предимство, но футболистите на Георги Дерменджиев играят доста припряно, което се отразява на точността на пасовете им. Към края на полувремето Лудогорец се активизира и отправи два опасни изстрела. Първо, в 38-ата минута, Мисиджан стреля опасно от 24-25 метра, но Олсен изби в корнер. Четири минути по-късно и Марселиньо опита да изненада стража на датчаните, но шутът му излезе в аут.

В първите секунди на втората част Копенхаген като по чудо не вкара втори гол. След добра атака отдясно топката стигна до Юсеф Туту, който стреля в десния страничен стълб на разградската врата. Орлите отговориха с изстрел на Мисиджан, който не затрудни Олсен. В 49-ата минута нова скоростна атака на Лудогорец завърши с отлично подаване на Мисиджан към Кафу, но бразилецът не успя да отправи удар от 5-6 метра, което щеше да е почти сигурен изравнителен гол. Датчаните отговориха подобаващо в 53-ата минута, когато Туту получи пас по земя и с шут от 15-16 метра вкара второ попадение за своя тим. Последва затишие на терена до 81-ата минута, когато Лудогорец върна едно попадение. Тогава Натанаел центрира отлично към оставения абсолютно непокрит Марселиньо, но бразилецът за пореден път не отигра добре положението, тъй като уцели нескопосано топката. Въпреки това за негов късмет тя описа странна траектория и се отби в напречната греда, а при добавката резервата Клаудиу Кешерю бе точен за 1:2.

Стартови състави:

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Анисе, Дяков, Мисиджан, Марселиньо, Вандерсон, Кафу

Копенхаген: Робин Олсен, Лудвиг Аугустинсон, Ерик Йохансон, Вилиам Квист, Андреас Корнелиус, Федерико Сантандер, Петер Анкерсен, Юсеф Туту, Матиас Йоргенсен, Расмус Фалк, Урош Матич

kabela91
17.02.2017 13:25

ПСЖ-Лудогорец и ПСЖ-Барселона*

kabela91
17.02.2017 19:46

Щом не ти харесва Лудогорец и играта им защо ги гледаш ? Гледай си твоя любим отбор и коментирай в техните теми . Каква е тази злоба и завист от някои хора не разбирам . Когато не ми харесва даден отбор ами не го гледам бе човек и не го коментирам толкова ли е сложно ?

celtic
17.02.2017 14:46

'''Та даже и коментира и се плюнчи ами гледай нещо което ти харесва това е !''' Преведи ми го това на български моля те*confused*

celtic
17.02.2017 14:44

Значи дърводелците ви попречиха да се разгърнете...*joking* Да разбирам че с колкото по класен съперник играеш толкова по добър футбол показваш.....значи тежко им горко на Барселона ако ги пипнете някъде(щом с ПСЖ така играхте *lol**lol**lol*)

celtic
17.02.2017 08:16

Чета тук някакви мнения на разбирачи,че Копенхаген били дърводелци,два паса не можели да си разменят???!!! А истината е че просто приспаха играта с елементарни действия и объркаха съвсем супер-техничрите на Лудогорец...Разликата е че те имат средни футболисти и треньор с тактически познания...а Лудогорец имат добри футболисти и физкултурник на скамейката....и ето резултата

kabela91
17.02.2017 13:24

И неправя съпоставки между ПСЖ-барса и Лудогорец-Копенхаген а между ПСЖ-Лудогорец и ПСЖ-Лудогорец

kabela91
17.02.2017 13:20

Не са стоели добре айде сега играеш толкова доколкото ти позволи съперника,съдията,терена,времето и мн.др. неискам да звучи като извинение . Ако ти играеш срещу група дървари със сигурност и ти няма да можеш да покажеш , че можеш да играеш красив футбол след толкова изритани топки на посока от тяхна страна и толкова нарушения е нормално да не можеш да играеш красиво ,технично или направо да играеш футбол с ръгбисти .Виж статистиката след мача и тогава ми кажи кой от двата отбора е играл футбол и кой ръгби. Защо гледаш отбор който не харесваш и този отбор играе на праисторически стадион? Та даже и коментира и се плюнчи ами гледай нещо което ти харесва това е !

celtic
17.02.2017 10:18

Не знам кой мач си гледал ама Лудогорец не стояха никак добре.Нито имаше и грам домакински натиск нито крилата действаха а за защитата не ми се говори.Справка изказването на собственика им.А съпоставки между ПСЖ-Барселона и Лудогорец -Копенхаген са...хайде да не казвам...А стадиона не е комунистически...той е пра исторически.. *lol**lol**lol*

kabela91
17.02.2017 10:09

Какво преспиване на играта говориш та те и в ШЛ така играха просто всички скандинавски отбори играят по този начин дърварски футбол ! Щом този отбор в Дания е 5 пъти шампион представи си другите в тяхното първенство какви са . Преди да почне мача казваха стадиона ни бил комунистически не знам си какво още , почна мача а те играха направо по европейски *lol* на този етап всеки може да победи всеки и затова да паднеш с 1-2 не кой знае какъв резил какъвто се опитват да изкарат някои хора. Барселона паднаха с 4-0 в Париж където преди това ние направихме 2-2 и какво от това Барселона за резил ли станаха ? Да вчера не можахме да победим , но ние не сме великани за да печелим винаги , като цяло дори да паднахме играхме добре и стояхме добре на терена за разлика от Копенхаген които не заслужаваха да спечелят !

Messiah
17.02.2017 08:05

Веднага се сетих за Гришо преди една година - всичко живо се скъсваше да го плюе, а сега всички се плюнчат колко як пич бил и т.н. Та и с Лудогорец същото - тъп бил мача, не били играели и ала-бала.

mrkamenica
17.02.2017 08:20

Те и Кобрата плюха

Bitten
17.02.2017 02:54

Типично по български бързате да отписвате..... Нямам търпение да дойде реванша.

RoSKo0o0
17.02.2017 09:19

Нали...това е футбол... и играят два равностойни отбора... всичко може да стане. Както те ни биха 2-1, така и ние можем да победим 2-1 *smile*

RoSKo0o0
16.02.2017 22:23

Казах ви да не подценявате "лъвовете". Точките в ШЛ не се взимат така... ако смятате, че Лестър и Порто са никакви отбори... за жалост се оказах отново прав! Но... не смятам и че трябва да отписваме Лудогорец... един гол през първото полувреме за нас... и интригата се връща на сто процента *smile*

wengerout
16.02.2017 21:56

Този маймун Кафу може само да му падне цената през пролетта, но не и да се качи...
Не претендирам да гледам всеки мач на Лудогорец, но примерно днес беше доста зле. Излишно задържа топката винаги, а и 1 на 1 днес беше доста слаб. Примерно един Мисинджан ми хареса доста повече от него...Не добър резултат, но не е и кошмарен. Хубаво, че вкараха 1. Сега в Дания, ако играят умно и предпазливо имат цели 90 минути да вкарат два гола, което е предостатъчно време.

sensea
16.02.2017 22:09

Така е , при условие че Копенхаген играят статисти....май няма да стане

sensea
16.02.2017 21:48

Колкото - толкова . Толкова си могат....Едно е тук в БГ...друго е срещу тези които знаят

nph7tisho
16.02.2017 21:41

Поне вкараха ако стане 2-2 трябва да са много доволни днес просто не играха..

komara92
16.02.2017 21:37

Като не те бутат съдиите,както в жалката професионална първа лига е така *wink* Честито на Копенхаген !

fivooo
16.02.2017 21:44

Мда, те с бутане станаха най-успешния български отбор в ШЛ.

marcho_89
16.02.2017 21:42

Къде беше,когато играха в ШЛ или и там ги бутаха?

Amateur2018
16.02.2017 21:00

Аз по-тъп мач от този не бях гледал скоро. Включих да гледам Гришата! Ужасна работа просто

crip1
16.02.2017 20:54

Добре, че са дисциплинирани, но ще е грехота такъв отбор да играе напред в турнира. Лудогорец трябва по-бързо да действат, да я мотат толкова тая топка. С поврътливостта им биха могли да им вържат краката на гигантите.

crip1
16.02.2017 20:52

Мале, мале. Датска му работа. Тия нямат нищо футболно в тях, всичките по 2 метра, изглежда вс едно краката им пречат, излезли са да се блъскат и удрят с големите си глави.Какво им има на тая нация, че са с толкова големи глави, кой би си помислил, че тия са футболисти?

sakata_97

Слабо полувреме за лудите,дано второто започнат да създават голови положение,иначе няма как да обърнат този мач,а пък тези шиба.яци Копенхаген са много смешни,защитават се със 11 човека,еб.ти крастите ;d

scouser_pool
16.02.2017 20:49

Тея два паса не могат да си вържат , като цяло в атака са доста посредствени , но пък са корави в защита...на Лудогорец им липсва острота във финалната третина , може да пробват да пуснат Кешеру , според мен трябва да се активизират малко повече и ще станат нещата

The_Godfather10
16.02.2017 20:45

Ако в горния ляв ъгъл на екрана не беше написано името на противника, щях да си помисля,че са някакви аматьори. Те не могат да направят два паса на кръст, камо ли да покажат нещо качествено. Проблемът на Лудогорец е,че играят прекалено красив футбол,но не могат да се защитават-борят срещу снажни дървари (не че им се налага в момента, понеже постоянно владеят топката,но ще им се наложи последните 20 минути).