Атлетико подчини Селта след голяма драма, Севиля с минимален успех като гост (видео)

23:58

Отборът на Атлетико Мадрид постигна драматична победа като домакин на Селта де Виго в мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на "Висенте Калдерон" приключи при резултат 3:2, като дюшекчиите стигнаха до успеха с два късни гола в самия край на редовното време.

Густава Кабрал осигури предимство на гостите още в 5-ата минута, но 6 по-късно Фернандо Торес възстанови равенството.

В 78-ата минута Джон Гуидети отново изведе небесносините напред в резултата. Същинската драма в двубоя настъпи в самия край на редовното време. В 86-ата минута Яник Ферейра-Караско върна статуквото на терена, а секунди по-късно Антоан Гризман изтръгна трите точки за Атлетико Мадрид.

С този успех тимът на Диего Симеоне си върна позицията в първата четворка на класирането с 42 точки, докато Селта остава на 10-о място с 30.

По-рано днес Севиля се наложи като гост на Лас Палмас с минималното 1:0 и продължава да диша във врата на Барселона и Реал Мадрид.