Лудогорец загря за Копенхаген с категорична победа срещу Монтана (видео)

17:05

Лидерът в класирането Лудогорец победи убедително Монтана с 4:0 в отложен двубой от 17-и кръг на Първа лига, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

През първото полувреме отборът от Разград имаше проблеми в завършващата фаза на атаката и стигна само до един гол в самия край на частта. В 45-ата минута Йордан Минев центрира към оставения непокрит Марселиньо, който спокойно овладя топката и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Неманя Счекич.

В 62-ата минута Марселиньо вкара втория си гол в срещата след асистенция на Вандерсон, който пък вкара третото попадение в мача в 79-ата минута и подаде на Кафу за крайното 4:0 в 82-ата.

За Лудогорец това бе генерална репетиция преди мачовете с Копенхаген от Лига Европа. В Първа лига орлите оглавяват таблицата с 50 точки, със седем повече от най-близкия им преследвач Левски. Монтана пък заема последната 14-а позиция с едва 9 пункта.

Монтана: Неманя Счекич, Марко Яколич, Иван Михов, Бамба, Блажо Игуменович, Даниел Гаджев, Стивън Петков, Даниел Генов, Сергей Георгиев (56 - Петър Атанасов), Андреас Васев (63 - Антои Иванов), Атанас Илиев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев (83 - Лукас Саша), Козмин Моци, Хосе Паломино, Сисиньо, Светослав Дяков, Абел Анисе (81 - Густаво Кампаняро), Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки, Джонатан Кафу