Оклахома надви Кливлънд след силна последна част

10:09

Оклахома Сити Тъндър надигра Кливлънд Кавалиърс със 118:109 у дома в най-интригуващия днешен мач от Националната баскетболна асоциация.

Гостите имаха преднина от две точки на голямата почивка, третата част също беше равностойна, а "гръмотевиците" успяха да наложат надмощие в средата на последната четвърт. Ръсел Уестбрук и компания дръпнаха с 12 точки и успяха да удържат преимуществото си до края. Уестбрук записа пореден трипъл-дабъл - 29 точки, 12 борби и 11 асистенции, а новозеландецът Стивън Адамс се отличи с дабъл-дабъл - 20 пункта и 13 борби. За действащия шампион Кайри Ървинг стана най-резултатен с 28 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 18.

Далас Маверикс успя да сътвори обрат срещу Юта Джаз и стигна до победа у дома със 112:105 след продължението.