Юве дръпна със седем точки на върха след успех в отложен мач (видео)

21:06

Ювентус се откъсна със седем точки на върха в класирането на италианската Серия А, след като спечели отложения си мач от 18-я кръг на Серия А срещу Кротоне.

Срещата на стадион "Ецио Шида" бе ръководена от Паоло Валери.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за южняците и остана на терена до 78-та минута, когато бе заменен от Трота.

Възпитаниците на Макс Алегри имаха териориално превъзходство през целия двубой, като нито за минута изпуснаха инициативата от ръцете си.

Въпреки това, преди почивката защитата на домакините се представи на високо ниво и запази вратата си суха.

Малко преди да изтече 60-та минута, Юве успя да реализира. Топката бе центрирана отдясно, Игуаин надскочи прекия си опонент и стреля с глава. Вратарят Кордас изби, но при добавката Марио Манджукич бе безпощаден.

Петнадесет минути преди края Томас Ринкон разсече отбраната на домакините, извеждайки Гонсало Игуаин сам срещу вратаря. Аржентинецът финтира Кордас и реализира на празна врата. Така бе оформен и крайният резултат.

Ювентус събра 57 точки и е лидер във временното класиране. Рома е втори с 50 пункта. Кротоне остава на предпоследно място с 13 пункта.