Рапид изхвърли Стенли и Вила от Лига Европа

23:59
Астън Вила победи Рапид Виена у дома с 2:1, но заради гола, който допусна във вратата си, не успя да се класира в групите на Лига Европа и приключи безславно участието си в евротурнирите.

Първият мач на австрийска зема завърши 1:0 за Рапид, но реваншът започна много добре за тима на Стилиян Петров. В 32-а минута англичаните получиха правото да изпълнят дузпа, но Ашли Йънг пропусна. Шест по-късно обаче Джеймс Милнър отново от бялата точка успя да вкара и изведе отбора си напред. Джон Корю в 52-а покачи на 2:0, но в 76-а минута Желявич вкара безценния гол за своите, а до края Вила не успя да стигне до трето попадение и отпадна.