Велизар с червен картон, Металург отпадна след продължения

23:16
Велизар Димитров получи втори жълт и червен картон в 90-а минута на редовното време в мача между неговия Металург Донецк и Аустрия Виена, а тимът му драматично отпадна от Лига Европа след загуба с 2:3.

Първата среща в Украйна завърши 2:2, а реваншът се разви по същия начин. Емин Сулимани в 115-а минута на продължението донесе успеха на австрийците и класиране в груповата фаза на турнира.

Преди това Киприан Танасе изведе Металург напред в 20-а минута, но Рубин Окотие в 36-а изравни. В 54-а минута гостите отново поведоха, но в 70-а Миленко Ачимович направи 2:2 от дузпа.

С човек по-малко украинците рухнаха в продълженията и въпреки неблагоприятния резултат в първия мач и борбеността, която показаха, в крайна сметка отпаднаха.