Ново попълнение носи успеха на Ман Сити (видео)

18:39

Новото попълнение на Манчестър Сити Габриел Жезус се превърна в герой за гражданите в едва втория си мач като титуляр за отбора, след като вкара два гола и донесе победата на тима на Хосеп Гуардиола в двубоя срещу Суонзи Сити.

Бразилецът откри резултата на "Етихад" в 11-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни девет минути преди края. В добавеното време отново Жезус се разписа за крайното 2:1, вкарвайки третия си гол в третия си мач за Сити.

С днешния успех Сити се изкачи на трето място, изпреварвайки Ливърпул и Арсенал. Гражданите имат 49 точки - десет по-малко от лидера Челси. Суонзи е точно над зоната на изпадащите. Лебедите, които преди този кръг бяха записали две поредни победи в Премиър лийг, са с 21 пункта.