Левски падна от Теплице с гол в последните секунди

17:01

Левски допусна второ поражение в Агия Напа. Тимът на Елин Топузаков отстъпи с 0:1 от чешкия Теплице в Паралимни. Попадението падна буквално в последните секунди, когато Степан Вакошек не остави шансове на Николай Кръстев от 20 метра. Пропуски преди това направиха Антон Огнянов, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди, които попречиха на сините да запишат трети пореден успех в контролите, а също така да зарадват своя наставник, който навърши 40 години днес.

Топчо направи така, че 17 от футболисти да играят по 45 минути. Само един от тях не е собственост на столичани - Принс Сайди. Каращият проби 20-годишен младежки национал на Либерия игра цяло второ полувреме, като ляв халф-крило.Капитан на столичани в този двубой е Георги Костадинов. Антон Огнянов и Амаду Сукуна от новите попълнения отново са титуляри, докато Давид Яблонски започна от пейката срещу своите сънародници.

В 28-ата минута Огнянов пропусна да вкара своя първи гол на Левски. Той остана в добра позиция, но стреля в аут, след като Нар проби, а Сукуна не успя да засече първи центрирането отдясно. Антонио Аниете в 34-ата минута стреля над гредата от добра възможност.

На почивката Топузаков направи шест промени, като Веселин Минев, Сашо Александров, Яблонски, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди влязоха вместо Сандбрег, Огнянов, Александров, Сукуна, Костадинов и Аниете. Бабатунде бе близо до гол в 48-ата минута, когато Сашо Александров центрира, а Сайди направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Той бе намерен отлично от Нар, но стреля силно над гредата. Десет минути преди края Яблонски игра с глава, защитник изби, а при добавката Бабатунде от няколко метра стреля над гредата.

Последната контрола на Левски е срещу Партизан в Лимасол на 8 февруари.

Стартови 11 на Левски: Йоргачевич, Сандберг, А. Александров, Пиргов, Нар, Краев, Костадинов, Огнянов, Бурабия, Сукуна, Аниете