Вдигат Светослав Дяков за Копенхаген

11:17

Капитанът на Лудогорец Светослав Дяков ще бъде на линия за 1/16-финалните сблъсъци от Лига Европа срещу датския шампион Копенхаген. Първият мач е на 16 февруари, четвъртък, на Националния стадион "Васил Левски". Той ще започне 8 20:00 часа и ще бъде предаван пряко по БНТ1. Реваншът е седмица по-късно (23 февруари) от 22:05 в датската столица.

Дяков получи контузия на последната контрола на разградчани, която бе загубена с 0:1 от полския Термалика Нечеча. Полузащитникът бе изритан в бедрото и напусна принудително в началото на второто полувреме. Той получи двудневна почивка, а направените му пълни изследвания показаха, че състоянието му не е толкова притеснително. Със сигурност капитанът ще пропусне днешния спаринг с чешкия Злин. Той ще се готви по индивидуален план 8 следващите дни и се очаква да бъде на 100% срещу датчаните, съобщава "Тема Спорт".