Реал Мадрид сътвори класика и се откъсна на върха (видео)

23:41

Отборът на Реал Мадрид се възползва от грешните стъпки на преследвачите си в шампионската битка в Примера дивисион, след като спечели у дома срещу Реал Сосиедад с 3:0. Така с мач по-малко Кралският клуб вече има аванс от 4 точки на върха в класирането.

Днешната победа бе седма поред за белите на "Сантяго Бернабеу". Първият гол в срещата падна в 38-ата минута и бе дело на Матео Ковачич, който се възползва от извеждащо подаване на Кристиано Роналдо и с удар по земя прати топката в мрежата на съперника.

В 51-ата минута Ковачич върна жеста на Роналдо за асистенцията при първото попадение и четирикратният носител на Златната топка удвои преднината на Лос Галактикос. Крайният резултат оформи резервата Алваро Мората, който се разписа в 82-ата минута.

Гостите от Сан Себастиан завършиха мача в намален състав, след като Иниго Мартинес бе изгонен от игра след получен втори жълт картон четвърт час преди края на редовното време.

След тази среща Реал Мадрид вече води в подреждането с 46 точки, а Реал Сосиедад остава на 5-а позиция с 35. По-рано днес Барса завърши наравно 1:1 като гост на Реал Бетис, а Севиля загуби при визитата си на Еспаньол с 1:3.

Real Madrid 3-0 Real Sociedad - All Goals... by timefootball