Барса едва се спаси от загуба срещу Бетис (видео)

15:05

Отборът на Барселона загуби две точки в борбата си за титлата, след като едва стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Реал Бетис в среща от 20-я кръг на Примера дивисион.

Срещата на "Естадио Бенито Виямарин" се игра пред почти 44 хиляди души и предложи драма в последните минути.

Барселона изигра колебливо първо полувреме, в което като по чудо домакините не отбелязаха поне един гол. Рубен Кастро имаше две чудесни възможности да “взриви” трибуните, докато Тер Стеген спаси страхотен удар на Дани Себайос.

Каталунците пък така и не намериха играта си през първата част, но въпреки това Неймар можеше да нарани Бетис след изящен пас на Лео Меси. Алберто Адан обаче спаси. Така за шести път от последните 9 мача на Барса в Ла Лига резултатът на полувремето бе 0:0.

В началото на второто полувреме Бетис отново се чувстваше по-добре, но в 52-та минута шанс за гол се откри пред Алейш Видал. Десният защитник получи страхотен пас от Меси и стреля от воле с левия крак, но встрани от гредата.

Домакините отговориха с пропуск на Дурмиси. Тер Стеген опита да лъже Кастро извън наказателното си поле и загуби топката. Кастро върна назад към Дурмиси, който обаче не можа да намери опразнената врата. Далеч по-близо до целта беше Себайос, който стреля по страхотен начин от повече от 25 метра. Топката описа изящна парабола и остави Тер Стеген безпомощен. Коженото кълбо обаче кацна на горната греда.

В 74-та минута Себайос напредна по лявото крило и проби към центъра, след което стреля много технично към близкия ъгъл. И този път топката спря в гредата - страничната. Пике не се поколеба и изчисти в ъглов удар. При изпълнението му обаче Бетис най-накрая вкара. Тер Стеген не се намеси добре при центриране на първа греда, а дебнещият Алекс Алегрия на празна врата чукна топката в мрежата - 1:0 за Бетис.

Барса изравни в 77-та минута, но голът не беше зачетен. Манди изчисти от голлинията удар на Лео Меси, а Луис Суарес и Жорди Алба започнаха да претендират, че топката е минала линията. Телевизионните повторения бяха категорични - очевиден гол за каталунците, който обаче не бе признат.

До края каталунците натиснаха и напористата им игра даде резултат в 90-та минута. Меси изведе Луис Суарес сам срещу Адан и нападателят много технично плъзна топката покрай крака му за крайното 1:1. Това беше 21-ви гол в 28 мача на Суарес от началото на сезона.

Бетис - Барселона 1:1

1:0 Алекс Алегрия 75’

1:1 Луис Суарес 90'

Състави:

Бетис: Адан, Пичини, Манди, Песела, Тоска, Дурмиси, Пардо (69 - Донк), Петрос (86 - Рафаел), Себайос, Кастро, Алегрия (85 - Махуел)

Барселона: Тер Стеген, Видал, Матийо, Пике, Дин (68 - Алба), Д. Суарес (57 - Гомес), Ракитич, Туран (68 - Роберто), Меси, Неймар, Л. Суарес

putopalo
30.01.2017 08:41

До коментар [@comment 1949421] от [@user nikolaigalata]:

На тоя отбор му липсва само Владо Дебелия,другите ще секат дървета в гората а той ще ги носи,защото е много як.

29.01.2017 21:26

Направо си изкарах акъла от страх за момчето,сега ще трябва да ходя на врачка да ми бае. Добре е,как да не е добре

LMessi_Barca
29.01.2017 19:50

Само погледнете за какво става въпрос... Постоянно заяждане, хленчене, обиждане, големи хора сте, а се държите като 6 годишни... Гледайте си вашите отбори... Както и да е, порязаха ни отново, но това няма значение, играта ни беше безобразна, не заслужавахме и точката, но няма значение, трябва да си променим изцяло погледите върху мача и наистина ни трябват 1-2 стабилни защитници защото отзад е страшно положението*smile*

visca_barca95
29.01.2017 17:56

Много лош мач. С тази игра ще направим Реал шампиони ...

djarata

Иначе за мача.Бетис голям мач направиха ,а Барса си бяха слаби.

Futbolfen
29.01.2017 17:54

неви трябват роналдовци бенземи беловци щом си имате Рамос и съдия *lol**money**money**money**money

sviliev
29.01.2017 17:33

Няма да коментирам треньорските качества на Енрике, не ме интересува това. Но се държи джентълменски, което е учудващо за мен. Като футболист не беше такъв - напротив, беше конфликтен и бързо палеше. Преди 15-тина години ми бе един от най-противните футболисти.

sviliev
29.01.2017 17:12

Пак ли ревете от съдиите? ОК, днес и срещу Вийяреал ви ощетиха, но май забравяте как съдиите ви подариха победата срещу Валенсия и хикса със Сосиедад. И срещу Реал ви подпряха, 2 дузпи не дадоха на Мадрид, като тази срещу Васкес в 4-ата минута бе очевадна. Престанете да се оправдавате със съдии, имате най-добрата атака и почти никакви контузии, никой не ви е виновен. Приемайте по-спокойно неуспехите и търсете вината първо във футболистите и треньорите.

crip1

Някои много са се разпенили, спокойно, довечера ще върнем жеста.

crip1
29.01.2017 17:11

Вкарайте 3 гола и си решете мача бе брато. Дори 2 да вкарате, пак файда.Ми вие едвам едвам 1 гол и после се сърдите? Разбирам, че ви режат и не е приятно, ами да се стягат и да вкарват голове.След като играят трагично и не могат да вкарат 2 гола на Бетис, и не само, това не ти ли е поне малко тъпо? Разбирам да сте ги убили и да сте нямали късмет - добре, ама то....... не разбирам такива като Бандита, то се вижда, че пича е много зле. Само мен ли ме интересува моя отбор, без грам да ми пука какво става в другите?
И какво значи, че грешките на съдията не били част от играта? Какво са?

MaLkO_LuD94
29.01.2017 17:17

Абе много сте нагли вие можете ли да вкарвате всеки мач по 2-3-5 гола *wonder* Ние 2 вкарахме *wink* Не всеки мач може да се вкарват по 5 гола *thumb_up* Много сте отворени когато не зачетоха редовен гол на Реал Сосиедад срещу нас защо един не написа ами да са вкарали 2-3 ами тогава всички ревахте пък сега ние да сме вкарали повече *wonder* Сега трябва да обяснявам каква е разликата между това да удариш греда и грешка на съдията ли О БОЖЕ

Futbolfen
29.01.2017 17:08

2т разлика и мач по малко сосиедад зона ШЛ *tongue*

j_mourinho
29.01.2017 16:57

Ако не е Меси тия смешници, ще изпаднат.Няма да коментирам за изминалите им ''чисти'' победи.Този сезон и с бутане не могат да си взимат мачове.Жалка гледка.

Futbolfen
29.01.2017 16:47

оставаме в битката на 3 фронта"требъл" докато други не могат да се похвалят с това много скоро свичко ще си дойде на мястото *tongue*

Futbolfen
29.01.2017 16:28

от всичко тва печели севилци, не виждам реал как ще си вземе мача с оглед класата на сосиедад *tongue*

Suarezzzito
29.01.2017 16:11

Че играхме слабо играхме но това пловин метър топката да е вътре ама извинявайти Господа Съдий вие сте за операция на очите ама моля ви се ??

lazera0
29.01.2017 16:04

Много ми чудно ако Бетис не им беше зачетен гол и така биехме как щяхте да коментирате, тука щеше да има минимум 50 коментара с простотии, макар и да не заслужавахме победата, ако беше зачетен гола имаше достатъчно време за обрат, а и феновете на Реал отдолу точно срещу отбори като Бетис се печели титлата, ако сте чували "малките камъни преобръщат каруцата"

Gopcho
29.01.2017 15:52

Енрике вън. Извинявам се за грешките в предния коментар. Давайте мнения защо винаги трябва да се дзафкате в тези сайтове вместо да давате компетентно мнение...

Gopcho
29.01.2017 15:50

Слаб треньор, слаба Барса(без хъс, след гола се събудиха малко) и слаб съдия. Както казаха английските коментатори няма как да бъде нй-доброто първенство без орлово око на голкинията. Все едно тениса без орлово око, видяхме днес как Федерер взе последната точка!

Mesut213
29.01.2017 15:30

Недоумявам как Барселона извоюва требъл под наставлението на Луис Енрике?! За кой пореден път губим точки, поради тези експериментални състави? Треньорът е най-големият виновник за този мач. С трансфери на Дин, Умтити, Д.Суарес, Алкасер, Гомеш няма да прокопсаме, тези футболисти не са за Барса, това се вижда и от луната. И така се стига до незачетения гол, поне 50 см вътре, но не знаем каква е била позицията на асистент съдията, все пак и продължение от 3 минути беше твърде малко, в крайна сметка изгубени важни точки. На Реал им предстои трудни гостувания, програмата им е по-тежка, но за момента изглежда победата на "Бернабеу" е задължителна. за Барса, ако искат да имат някакви шансове за титла.

danialves2
29.01.2017 16:29

Съгласен съм с теб за Луис Енрике, но още смятам, че на новите попълнения им трябва време. Вземи Денис Суарес например се представя стабилно от известно време и добрите му игри му донесоха 3 гола в предишните мачове. Каквото и да си говорим се разиграхме (относително е колко се разиграхме) едва след гола на Бетис, но това не стига. Не знам на какво да го отдам- на умората от повечкото двубои през януари или на липсата на треньорски качества на Енрике. Както и да го мислим по всичко изглежда, че това ще е годината на Реал да станат шампиони.

Futbolfen
29.01.2017 15:28

и къде са им новите технологии на ла лига с маркира не има/гол няма/гол в подобни ситуации

Futbolfen
29.01.2017 15:24

жалко, че тва не беше мач от световното клубно *lol*

MaLkO_LuD94
29.01.2017 15:21

''Шампионите бяха далеч от обичайния си блясък, като бяха и ощетени от съдиите, които не признаха редовен гол на Луис Суарес. Арбитрите допуснаха и още една сериозна грешка в ущърб на гостите, като подминаха откровена дузпа срещу Неймар.'' Да не говорим че имаше и още едно положение в което топката бе избита около голлинията *erm*

Futbolfen
29.01.2017 15:20

хайде да збъркаш при засада е нормално, но да видиш топката 30/40см зад гол линията не знам тва как трябва да се коментира

Banditos
29.01.2017 15:12

Съдията отново беше перфектен както в повечето мачове на Барселона този сезон,давайте им титлата на столичани,че 8 години видяха че без игра не става *thumb_down*

MaLkO_LuD94
29.01.2017 15:10

Играхме трагично и не заслужавахме точката дори НО не знам дори дали си струва да коментирам съдиите вече се притеснявам да не изпаднем *erm* Дано се смилят над нас и ни оставят поне да играем в Лига Европа *cigarette*

Kopew
29.01.2017 16:39

Срещу нас бая се ви скъсаха тия съдии, 3 дузпи не отсъдени за Реал и голът на Суарез беше от засада *referee*

MaLkO_LuD94
29.01.2017 16:33

Какво общо имат гредите със съдийските тесли *wonder* Ми да са влезнали гредата е част от играта грешките на съдията НЕ *wink* Много сте нагли какво да коментирам само за този месец са ни рязали толкова че сме изравнили нещата с тази снимка *cigarette* Скъсват се да ни режат всеки мач и ми излизате пак с някакви смешни снимки и пак ревете *referee**referee**referee**referee*

ComsteR
29.01.2017 16:23

Сарказъм ли долавям? Пак ми изопачаваш думите както винаги, каза просто че резултата си е справедлив отвсякъде. Бетис ви надигра по-всеки един показател без владееното първото което. Нямаше да има спорове сега ако беше влезнала едната от двете греди нали? Коментирай снимката на Копев, много ще ми е интересно какво ще напишеш особено за мача ви с Валенсия??? Днес Бетис имаше 7 удара повече от вас, 4 точни повече и две греди.

MaLkO_LuD94
29.01.2017 15:17

Едното няма нищо общо с другото в почти всички мачове в които сме загубили точки сме били по-добрият отбор ми дай да не им зачитаме головете за да е справедливо *cigarette* Ограбиха ни за пореден път няма какво да кажа повече честита титла *thumb_up*

ComsteR
29.01.2017 15:13

Не виж, може би равният беше най-справедлив въпреки двете греди на Бетис и другите им положения, но незачетения гол за вас накланя везните за хикса. Иначе Бетис изиграха страхотен мач, и спокойно можеха да вкарат 4 гола.