Локо Пловдив започна контролите с победа над Кайсар

17:18

Представителният отбор на Локомотив изигра първата си контрола на лагера в Алания. Черно-белите победиха казахстанския Кайсар (Кизилорда) с 1:0. Единственият гол за успеха вкара Ияд Хамуд в 29-та минута. Неофициален дебют за Локомотив направиха новите попълнения Гилерме де Соуза - Шоко, Дино Мартинович и Роберт Петров.

Локомотив започна със следния състав: Кацарев, Шоко, Виданов, Везалов, Горанов, Велковски (5' Траянов), Йевтоски, Марчев, Бакалов, Хамуд, Камбуров.

Двубоят започна равностойно без положения пред двете врати. В 6-ата минута се наложи принудителна смяна в състава на Локомотив. Димитър Велковски бе заменен от Ванчо Траянов. В 18-та минута черно-белите изпълниха корнер, но топката не успя да бъде засечена от играч на Локомотив. В 24-та минута състезател на гостите стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Кристиян Кацарев се намеси добре и спаси. Две минути по-късно главния съдия отмени гол за Локомотив. Димо Бакалов вкара след пас на Веселин Марчев, но страничния съдия прецени, че е имало засада. В 29-та минута Локомотив откри резултата за 1:0. Капитанът Мартин Камбуров преодоля стражът на Кайсар, върна назад към Ияд Хамуд и той с левия крак от 10 метра даде преднина на черно-белите. В 43-та минута Иван Горанов напредна от ляво и центрира към наказателното поле на казахстанците, но защитник на противника изчисти топката преди да достигне до Мартин Камбуров.

Съставът на Локомотив през второто полувреме: Пиргов, Шоко, Котев, Тунчев, Везалов, Роберт Петров, Траянов, Йевтоски, Бакалов, Мартинович, Кики.

Началото на второто полувреме не предложи положения пред двете врати. В 60-та минута влезналният като резерва Роберт Петров игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Кайсар. Стражът Илко Пиргов успя да спаси наказателния удар, а също така и добавката след това. В 72-та минута Димо Бакалов стреля опасно, но вратарят на Кайсар изби изстрела му. Две минути по-късно влезналият като резерва Кирил Котев засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб. В 78-та минута Дани Кики стреля от границата на наказателното поле и уцели напречната греда на вратата на Кайсар. В края на двубоя Димо Бакалов излезе сам срещу вратаря, но изстрелът му мина встрани от вратата. Така черно-белите започнаха с победа годината след 1:0 над Кайсар.

Следващата контрола на Локомотив е срещу Словачко (Чехия) на 28 януари.